885_20210608_155535.jpg

Projekt FLORBALOVÉ AKADEMIE je opět po roce ZPĚT!

Po roční odmlce, způsobené koronavirovou krizí, je klubový projekt florbalové akademie zpět! Ten vznikl na podporu talentované mládeže, pod hlavičkou pardubického klubu započne v příští sezoně již šestý ročník a zařazeni jsou do něj ti nejtalentovanější hráči z mladších a starších žáků.

„Po zkušenostech z předešlých let s fungováním akademie a vývojem jednotlivých hráčů jsme se už v předchozí sezoně rozhodli
změnit způsob výběru hráčů do akademie, kdy je pro nás hlavním měřítkem přístup hráčů a jejich chuť trénovat. Až na druhém místě je pak talent jako takový – tedy florbalové a sportovní dovednosti. Tímto přístupem jsme chtěli dát příležitost více hráčům a všem, kteří jsou ochotni v tomto režimu dlouhodobě pracovat. Bohužel jsme si tuto myšlenku v loňském roce nemohli příliš ověřit, proto nyní vše obnovujeme a budeme doufat, že od září už akademie odstartuje v plném tréninkovém režimu,“ říká hlavní trenér talentovaných sokolů Martin Zozulák.

Florbalová akademie bude mít v příští sezóně kapacitu 30 hráčů. Pokud tuto kapacitu zájem hráčů přesáhne, tak bude docházet k výběru dle dovedností po diskusi klubových trenérů příslušných kategorií a akademie. Cílem akademie není vychovat nejlepšího florbalistu, ale všestranného a zdravého sportovce, který je zvyklý na vrcholový trénink, rozumí svému tělu a umí s ním pracovat. „Pracujeme tvrdě a intenzivně. Kluci trénují více než hráči v našich běžných kategoriích. Hlavním požadavkem je tedy 100% chuť trénovat a zlepšovat se, nechceme nikoho do tréninku nutit a přemlouvat,“ vysvětluje druhý trenér akademie Ladislav Štancl.

Tréninky ve florbalové akademii jsou pětkrát v týdnu, z toho jednou v ranních hodinách. Kvalitní rozvoj mladých sportovců zajišťují zkušení trenéři florbalu Zozulák a Štancl, kondiční trenér Ondřej Almaši a fyzioterapeutka klubu Kateřina Levínská. Navíc se hráči v akademii nevěnují pouze florbalu, ale mají možnost zkoušet i jiné sporty, například parkour, fotbal, jiu-jitsu nebo základy MMA. Na speciálním kondičním tréninku se pak mladí talenti věnují kompenzačním cvičením, tréninku rychlosti, obratnosti a přípravě na silový trénink. Poměr florbal versus jiné aktivity je tak zhruba půl na půl. „Vzhledem k náročnému tréninkovému režimu se kluci naučí pravidelně trénovat – kvalitně a intenzivně. Zároveň ale musí převzít svou odpovědnost za skloubení tohoto náročného režimu se studijnímu povinnostmi. Vzdělání je totiž u všech členů akademie na první místě,“ vysvětluje fungování hráčů ve florbalové akademii Martin Zozulák.

V případě zájmu o tento projekt vyplňte e-přihlášku v Členské sekci. Poté vás pozveme na podrobnější prezentaci projektu florbalové akademie, kde dostanete kompletní informace. „Kluci hlavně musí milovat sport a florbal. Musí mít vůli na sobě pracovat a ochotu trénovat každý den. O vše ostatní se už postarají trenéři,“ uzavírá Martin Zozulák.


Deadline pro vyplnění e-přihlášky je 20.6.2021