682_20190826_093418.jpg

Hlavním trenérem elévů bude David Žáček

Po přípravce vám přinášíme informace o složení trenérského týmu elévů. V nadcházející sezóně si premiérově vyzkouší pozici garanta kategorie David Žáček, klubový odchovanec a trenér, který se práci s dětmi věnuje i přes svůj mladý věk již poměrně dlouho.

Druhou nejmladší kategorií v našem klubu jsou elévové. Do této kategorie budou letos spadat děti s rokem narození 2009 a 2010. Elévové jsou první kategorií, kde je v rámci tréninkového procesu zaveden samostatný pohybově-kondiční trénink. Není to ale tak, že by děti trénovaly svou fyzickou kondici formou, která by je nebavila. Naopak! Obratnost, koordinace, gymnastika a mnoho dalšího, to vše se dá dělat zábavnou formou. A na tom jsou také naše pohybové tréninky založeny. Koordinační a průpravné hry jsou střídány s těmi míčovými a některé si děti opravdu oblíbily. V minulé sezóně byla radost pohledět na vyvinutou rychlost hráčů a hráček při hře „Člověče, nezlob se!“, když se snažili zamezit tomu, aby je jiná dětská figurka dohnala. I letos bude tréninkový proces elévů obsahovat dva florbalové tréninky a jeden pohybový.

Vše bude mít pod svou taktovou garant kategorie David Žáček. Odchovanec Sokola Pardubice, který prošel dětskými kategoriemi a nyní bude již druhou sezónu nastupovat v kádru našeho A týmu. „Je pro nás opravdu důležité, že se nám daří zapojit aktivní hráče A týmu do tréninkového procesu dětí. Děti tak před sebou vidí své vzory a hráče, na které se chodí dívat na zápasy a o to větší mají pak do sportu a florbalu chuť. U Davida jsem nadšený z jeho chuti do trenérské práce, která určitě není jednoduchá. Zároveň se mi za tím líbí ten příběh, kdy klubový odchovanec, který prošel dětskými kategoriemi až do elitního týmu, nyní přebírá štafetu, předá zkušenosti a vychová další adepty pro naše áčko,“ nechal se slyšel klubový šéftrenér Ladislav Štancl.

Trenérský tým pak budou tvořit Milan Randa, Jan Maier, Martin Haleš a Viktor Nermuť. V podobě Milana Randy máme u elévů dalšího elitního trenéra, který zároveň působí i u juniorů. Jan Maier a Martin Haleš v předešlé sezóně působili u přípravky a Viktor Nermuť je v našem klubovém trenérském štábu dalším perspektivním nováčkem.

Garant elévů David Žáček: „Příští sezóna pro mě bude velikou výzvou. Působit jako hlavní trenér u elévů a miniakademie, jako asistent u mladších žáků a ještě trénovat s A-týmem, zvládat školu a práci, nebude jednoduché. Naštěstí budu mít okolo sebe trenérský tým skvělých lidí, kteří mi budou se vším pomáhat, tak se z toho snad nezblázním. Martin Haleš i Honza Maier jsou kluci, kteří již v minulých sezónách ukázali, že umí s dětmi skvěle pracovat, doplní je ještě mladičký Viktor Nermuť a hlavně zkušený Milan Randa, který mi bude, věřím, ze začátku největší oporou. Na spolupráci s ním se těším asi nejvíc, jelikož je to zároveň můj bývalý trenér a samozřejmě i velký trenérský vzor. :-) 

Cíl do této sezóny je jasný, budovat v našich malých nadějích lásku k florbalu a ke sportu obecně. Připravovat jim kvalitní a zábavné tréninky, díky kterým budou mít možnost se všestranně rozvíjet. V neposlední řadě pak děti naučit fungovat v kolektivu. Je před námi spousta zodpovědné práce. Máme v rukou malá semínka, která musíme zasít a zalévat a pokud se o ně budeme dobře starat, bude nám umožněno sledovat, jak nám naši elévci doslova rostou před očima, a to jak sportovně, tak i osobnostně. A tento celý proces, to je věc, na kterou se do každé sezóny těším úplně nejvíc.