903_20210909_093241.jpg

Juniorům a dorostencům startuje ligová sezóna

Po měsících tvrdé dřiny v rámci letní přípravy se týmy juniorů a dorostenců vydají do ligové akce. Juniory čekají zápasy v rámci kvalifikace CE soutěže juniorů. Tažení nejvyšší juniorskou soutěží zahájí svěřenci Ladislava Štancla již dnes večer v Hradci Králové. Dorostenci se k prvnímu turnaji vydají v sobotu do Náchoda, kde se utkají se Startem98 Kunratice a TJ Viking Kobylisy.

Junioři jdou do sezóny s jasným dílčím cílem, o který budou bojovat hned na jejím začátku. Chtějí zopakovat minulý ročník a postoupit do A-skupiny CE soutěže juniorů. Pardubické mladíky nyní čeká šest zápasů ve čtyřčlenné kvalifikační skupině společně s Hradcem Králové, Bulldogs Brno a Otrokovicemi. Vítěz této skupiny má vstupenku do A-skupiny zajištěnou automaticky, druhý tým se bude o účast v elitní skupině muset porvat v play-off hraném na dva zápasy. Třetí a čtvrtý tým tabulky putuje do B-skupiny.

,,Formát soutěže juniorů, ať už si o něm myslíme cokoliv, je jasně daný a ty nejdůležitější zápasy se hrají hned na počátku sezóny. Což není vůbec jednoduchá situace. Navíc v letošní sezóně bude kvalifikace tak trochu jiná soutěž než poté základní část, vzhledem k možné nominaci hráčů ročníku 2002. My jdeme do kvalifikace s tím, že se popereme o postup do skupiny A, i když jsme si plně vědomi toho, jak náročné to bude. Naším hlavním cílem je odehrát všechny zápasy v nejvyšší možné kvalitě, které jsme schopni a na konci si s čistým svědomím říct, že jsme udělali maximum. Máme to v týmu takto nastavené a pokud nebudeme schopni tohoto, pak vše, co jsme si k tomu říkali a s čím do zápasů jdeme, bude pouhá snůška frází a keců a naši chlapci to velmi dobře vědí. V přípravě tým fungoval velmi dobře, takže je jen na nás, zda to dokážeme nyní zúročit a prodat. Jdeme do toho s tím, že chceme být co nejvíce mimo komfortní zónu a posouvat se do zóny učení a růstu, protože o to nám jde především. Toto, společně s našimi výkony dokážeme sami ovlivnit. A myslím si, že nám to pomůže. Zároveň jsem si jistý, že pokud se dostaneme do nějaké krizové situace, klukům se v hlavách vybaví špagety a budou vědět, jak s tím naložit. (smích)” Komentuje trenér juniorského týmu Ladislav Štancl.

Program kvalifikace CE soutěže juniorů:

9.9., 19:30, FBC Hradec Králové - SOKOLI Pardubice, SH Třebeš Hradec Králové

11.9., 16:00, SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno, SH Dašická Pardubice

12.9., 12:00, PANTHERS OTROKOVICE – SOKOLI Pardubice, Městská hala Otrokovice

15.9., 19:00, SOKOLI Pardubice – FBC Hradec Králové, Tréninkové centrum Sokoli Pardubice

22.9., 19:00, Bulldogs Brno – SOKOLI Pardubice, SH Sportpoint Brno

25.9., 17:00, SOKOLI Pardubice – PANTHERS OTROKOVICE, SH Dašická Pardubice

Dorostenci mají za sebou, stejně jako junioři, čtyři měsíce tvrdých tréninků, jak individuálních, tak týmových. Mladé pušky čekají kvalitní zápasy v 1. lize dorostenců, ve které jsou týmy vysokých kvalit. Poslední přípravu absolvovali na soustředění v Kutné Hoře a následném Salming Cupu, který zakončili s bilancí čtyř výher, jedné remízy a jedné prohry.

,,Rádi bychom navázali na povedené soustředění v Kutné Hoře, které vrcholilo turnajem v Praze, kde jsme si dokázali, že jsme během letní přípravy odvedli velký kus práce. Jsme však teprve na začátku a čeká nás ještě hodně práce. Pokud si však udržíme přístup a nadšení jako do teď, tak to bude skvělá sezóna a my se nemůžeme dočkat až ji v sobotu oficiálně odšpuntujeme.” Říká před úvodním turnajem trenér Dominik Chmelař, ,,příprava probíhala intenzivně při letní přípravě, ta byla ukončena turnajem v Praze, který podle mě skončil úspěšně. Připraveni jsme dostatečně jak na zápasy o víkendu, tak na celou sezónu.” Doplňuje trenéra kapitán týmu Michal Jeřáb.

Program 1. kola 1. ligy dorostenců:

11.9., 10:00, Start98 Kunratice – SOKOLI Pardubice, SH TJ Náchod

11.9., 13:00, SOKOLI Pardubice – Viking TJ Kobylisy