867_20210226_094748.jpg

Náročný a důležitý dvojzápas čeká o víkendu pardubický “A” tým

Dva zápasy s týmy z horní poloviny tabulky čekají “A” tým během následujícího víkendu. V sobotu na Dašickou přijede Sparta a v neděli SOKOLI vyjedou do Prahy k zápasu s Chodovem.

Se sobotním soupeřem se SOKOLI utkali hned v prvním utkání letošní sezóny Livesport Superligy. V zápase, kterému ještě mohlo přihlížet 203 diváků, kteří v UNYP aréně viděli zajímavou podívanou, rozhodl 17 vteřin před koncem Marcel Lehký a tři body putovaly do Pardubic. Sparťané dali na horší začátek, kde se výsledkově trápili a nacházeli se až na osmé pozici, zapomenout. Aktuálně se nachází na šesté příčce ligové tabulky, což je stále za očekáváním po minulé sezóně, ve které základní část zakončili na čtvrtém místě. Týmoví lídři jsou Lukáš Ujhelyi, který je nejlepším střelcem týmu s 23 brankami a nejlepší nahrávač Mikuláš Krbec se stejným počtem asistencí.

Také Chodov zaostává za výsledky z minulé sezóny, kde zakončil základní část na třetím místě za suverénními Vítkovicemi a Mladou Boleslaví. V aktuálním ročníku se mezi zmíněné duo a nedělního soupeře Pardubic vtěsnaly ještě pražské týmy Tatranu a Bohemians. Na čtvrté Klokany ale ztrácí pouhé dva body a na třetí Střešovice ztrácí body tři, zápas se SOKOLY je tedy pro tým z Jižního Města na uchování šancí na třetí místo klíčový. Lídrem chodovské ofenzívy je Marek Vávra s 50 (28+22) kanadskými body, který si v prvním vzájemném utkání na Dašické připsal hattrick během pěti minut a přidal k němu jednu asistenci.

Podaří se SOKOLŮM získat body a přiblížit se přímé záchraně?

15. Kolo Livesport Superligy začíná v sobotu 27. února v 16 hodin a následné 25. Kolo začíná v neděli 28. února v 17 hodin.

Komentář hráče “A” týmu Lukáše Prixe:

Na víkendové zápasy se Spartou a Chodovem se musíme extrémně zkoncentrovat. Ztratili jsme teď body v zápasech, které jsme měli vyhrát. Ale naštěstí máme všechno ještě ve svých rukách, i když soupeři teď  budou trochu těžší. I tak ale věřím, že můžeme uspět a bodovat, budou to důležité body a velká bitva.

Livesport Superliga 15. a 25. kolo:

Sobota, 27. února, 16:00, SH Dašická Pardubice: SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Neděle, 28. února, 17:00, SH Jižní Město: FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice


Sestřih branek ACEMA Sparta Praha vs. SOKOLI Pardubice


Sestřih branek SOKOLI Pardubice vs. FAT PIPE FLORBAL CHODOV