Související zápas

SOKOLI Pardubice
619_20181217_002250.jpg

Náročný pardubický týden: dvě výhry a jedna prohra

Pardubický A tým prožil po dlouhé reprezentační pauze náročný týden, ve kterém sehrál hned tři zápasy. Nejprve si Sokol v úterý zajistil postup v Poháru České pojišťovny přes Hattrick Brno výhrou 11:10 po samostatných nájezdech. Do zápasového kolotoče Tipsport Superligy se Pardubice vrátily úspěšným obratem proti Bohemians a výhrou 8:7 po prodloužení. Jenže na závěr týdne v neděli podlehly ve výjezdním utkání v Chrudimi Bulldogs Brno 6:9.

Východočeši vstoupili do náročného týdne po pouze kvůli mužskému světovému šampionátu úterním pohárovým zápasem na půdě Hattricku Brno. Do vedení je poslal svou první brankou po návratu z Norska Václav Oubrecht, jenže ještě do konce 1. třetiny o svůj jednogólový náskok přišli. Oba celky se po celé utkání přetahovali o vedení, Hattrick poslal duel gólem 36 vteřin před koncem do prodloužení, ve kterém však branka nepadla, a tak rozhodovaly až nájezdy. Sokol je sice začal neproměněným nájezdem, nakonec se ale i přesto mohl radovat z postupu.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Asi takhle vypadá pouťový zápas nahoru dolů. Po dlouhé pauze byl zápas plný chyb a nepřesností, což vedlo k tolika gólům. Pro diváky atraktivní zápas v atraktivním čase, pro trenéry šílenost.

Pohár České pojišťovny, čtvrtfinále:

FBŠ Hattrick Brno – Sokol Pardubice 10:11 po sam. nájezdech 1:3 (3:1, 4:6, 3:3 – 0:0)

     Branky a asistence Pardubic: 8:15 Oubrecht (Pakosta), 21:47 Zozulák, 22:52 Kourek (Prix), 28:46 Zozulák (Kourek), 33:06 Černý (Šmíd), 34:16 Teichman (Šmíd), 39:07 Kourek (Zozulák), 43:59 Zozulák (Kourek), 53:26 Zozulák (Dlesk), 54:10 Žáček (Škeřík), rozhodující nájezd Tomáš Dlesk.

     Rozhodčí: Sladký, Vybíral; Střely na branku: 22:30; Vyloučení: 3:1; Využití: 1:1; Diváci: 70.

     Sestava Pardubic: Haleš (Víšek) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý.

     Další duel čekal na pardubické florbalisty po krátké pauze v pátek proti Bohemians, opět to bylo vyrovnané utkání. Pardubice musely od prvních minut dotahovat a v polovině zápasu prohrávaly o tři branky. Ještě do konce druhé části se jim povedlo umazat ztrátu na jedinou branku a v závěr duelu nabídl opravdu atraktivní podívanou. Nejprve osm minut před koncem snižoval svou druhou trefou na 5:6 Teichman a čtyři vteřiny před koncem srovnal na 6:6 z předbrankového prostoru Jan Kourek. Druhé vzájemné střetnutí těchto dvou soupeřů tak dopadlo stejně jako první, Pardubice dlouho dotahovaly a nakonec rozhodly o zisku bodu navíc v prodloužení trefou do prázdné branky, o tu se postaral Jan Bílý.

     Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Infarktový zápas plný osobních soubojů. Vyhráli jsme díky vůli, nasazení a tomu, že jsme věřili do poslední vteřiny. Já vidím kaňku v tom, že naše mládežnické kategorie viděly věci, které do sportu rozhodně nepatří.“

     Tipsport Superliga, 15. kolo:

     Sokol Pardubice – FbŠ Bohemians 7:6 po prodl. (2:3, 2:2, 2:1 – 1:0)

         Branky a asistence Pardubic: 5:46 Pakosta (Žáček), 8:34 Zozulák (Kourek), 33:16 Zozulák (Kourek), 33:49 Teichman (Šmíd), 51:05 Teichman (Šmíd), 59:56 Kourek (Pakosta), 64:13 Bílý (Dlesk).

         Rozhodčí: Čížek, Laštovička; Střely na branku: 16:21; Vyloučení: 2:0; Využití: 0:2; Diváci: 453.

         Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

         Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Účel světí prostředky a soupeř hrál dnes účelně. Využil všechny šance, které jsme mu nabídli. My jsme se naopak trápili proti obraně hostů. Proto mají tři body a my budeme muset zapracovat, abychom je získali v dalších zápasech.“

         I v nedělním výjezdním utkání v Chrudimi s Bulldogs inkasoval Sokol jako první. Skóre se mu povedlo zvrátit na svou stranu dvěma góly v pětiminutové přesilovce, v té ovšem také inkasoval gól na 2:2. Klíčová byla prostřední fáze utkání, Zozulák nejprve neproměnil trestné střílení a Pardubice ji poté prohrály 1:4. Východočeši ve třetí periodě zabraly, Kourek na jejím začátku zkompletoval hattrick a na 5:6 snižoval využitou početní výhodou Zozulák. Na dostřel jediné trefy se domácí dostali ještě jednou díky vlastnímu gólu soupeře, ale i přes značnou snahu už srovnat nedokázali.

         Tipsport Superliga, 16. kolo:

         Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 6:9 (2:2, 1:4, 3:3)

             Branky a asistence Pardubic: 11:05 Kourek (Zozulák), 12:05 Kourek (Zozulák), 30:07 Šmíd (Žáček), 44:02 Kourek (Zozulák), 46:47 Zozulák (Pakosta), 53:05 Grlický (vlastní).

             Rozhodčí: Müller, Novosad; Střely na branku: 22:22; Vyloučení: 3:2, navíc Žák (Brno) 5 minut; Využití: 3:1; V oslabení: 0:1; Diváci: 325.

             Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

             Související články

             SOKOLI Pardubice
             618_20181213_115742.jpg

             Pardubice začínají sérii domácích utkání po reprezentační pauze

             Pardubičtí florbalisté se vrátili zpět do zápasového tempa úterním pohárovým utkání proti Hattricku Brno, ve kterém zvítězili po dvacetigólové přestřelce v nájezdech. Tento týden má pardubický A tým opravdu napěchovaný, odehraje v něm totiž hned tři duely. V pátek se od 18:00 střetne na Dašické s Bohemians, v neděli ve výjezdním utkání v Chrudimi s Bulldogs Brno.