Nepovedená druhá část utkání stála “A” tým zisk bodů z UNYP arény

Perfektně rozehraný zápas měli SOKOLI s pražskou Spartou, když ještě v polovině zápasu vedli 3:0. Poté ale přišla pohroma v závěru druhé třetiny, domácí stav utkání otočili, do konce zápasu skóre navyšovali a zvítězili 8:4.

Výbornou první třetinu sehráli SOKOLI v Praze. Na hřišti byli lepším týmem a dostávali se do šancí. První obrovskou šanci na změnu skóre měl v desáté minutě Adam Šmíd, kterému bylo nabídnuto trestné střílení, zůstalo však neproměněno. Proměněná ale byla v 16. minutě střela Lukáše Prixe a SOKOLI vedli. O minutu později bylo na pardubické střídačce ještě veseleji, na 2:0 zvyšoval Petr Černý.

Ani vstup do druhé třetiny nebyl pro “A” tým vůbec špatný. Po dvou minutách na 3:0 zvyšoval Žáček. Po této brance pokračovaly Pardubice v zodpovědné hře na míčku a jisté obraně. Snižovací branku na 1:3 vstřelil po polovině zápasu z dobře sehrané standardní situace Křenek. O dvě minuty bylo pro SOKOLY ještě hůře, na 2:3 snižoval Pruner. Avšak úplná katastrofa přišla až samém závěru třetiny, ve 40. minutě se v rozmezí 16 vteřin trefili Juha s Ujhelyim, což znamenalo jediné, přestávkové vedení 4:3 pro domácí.

Sebevědomě a s chutí otočit výsledek znovu ve svůj prospěch vstoupili SOKOLI do třetí třetiny. Tento cíl se jim vzdálil po necelých třech minutách, na 5:3 zvyšoval Marek Zouzal. Na sparťanských hokejkách bylo patrné uklidnění při vedení a domácí hráli s přehledem, další dvě branky vstřelili Zeman s Juhou. “A” týmu se ještě podařila vykřesat kapka naděje, dorážkou v předbrankovém prostoru snižoval Žáček. Poslední slovo ale měli znovu hosté na konečných 8:4 pro domácí upravoval Krbec, “A” tým tedy doplatil na nepovedenou druhou třetinu a z Prahy odjel s prázdnou.

Livesport Superliga, 5. kolo:

ACEMA Sparta Praha – SOKOLI Pardubice 8:4 (0:2,4:1,4:1)

Branky Pardubic: 15:54 Lukáš Prix, 17:09 Petr Černý, 22:05 Ivo Teichman, 54:28 David Žáček

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý