Nepovedená třetí třetina stála SOKOLY dobrý výsledek s favoritem z Vítkovic

Znovu perfektně zaplněná Dašická viděla ve 14. kole Livesport Superligy dvě třetiny vyrovnaného florbalu, ve třetí části bohužel Vítkovice potvrdily svou kvalitu, odskočily “A” týmu a odvezly si tři body.

Začátek zápasu probíhal velmi opatrně, oba týmy nechtěly inkasovat první gól. Vítkovice byly více na míčku, ale SOKOLI je do šancí nepouštěli. Pokud už šance přišla, zlikvidoval ji perfektní Matěj Denemark, který byl později právem označen za nejlepšího hráče utkání domácího týmu. V první třetině perfektních 405 diváků branku nevidělo.

Druhá třetina začala tak, jak skončila ta první. Vítkovice držící většinu času míček a SOKOLI čekající na své šance. První obrovská šance na změnu skóre přišla v páté minutě druhé třetiny. Adam Delong se rozjel k trestnému střílení, změnu skóre ale zamítl perfektním zákrokem konečky prstů Matěj Denemark. O tři minuty později už ale změna skóre přišla, Sidunov měl hodně času a s přehledem vstřelil prví branku zápasu. SOKOLY branka nesložila, pokračovali v zodpovědné hře a skóre se do pauzy již neměnilo.

Dojem dobrého zápasu bohužel pohřbila třetí třetina. Přesilovou hru, která se přenesla z konce druhé části, dokázal využít Jakub Hubálek. Stále přijatelné skóre 0:2 vylepšil Vojtěch Rusin, který snižoval minutu po brance Hubálka. Radost na Dašické ale trvala pouhé 4 vteřiny, tak dlouho trvalo Vítkovicím znovu odskočit, rovnou z buly se trefil Zubek. Po této brance již skórovali jen hosté. Trefili se ještě pětkrát, do toho ještě znovu skvělý Denemark zneškodnil trestné střílení Matejčíka. To však nestačilo, SOKOLI doplatili na nepovedenou třetí třetinu a s Vítkovicemi prohráli 1:8.