Související zápas

SOKOLI Pardubice

O prohře Pardubic s Vítkovicemi rozhodla třetí třetina

Východočeši nedokázali v utkání 18. kola Tipsport Superligy proti Vítkovicím navázat na čtvrteční výhru proti Ostravě a po nepovedené třetí třetině prohráli vysokým rozdílem devíti branek. Dvakrát v utkání stáhli gólové manko, jenže to bylo málo, ani jednou se jim nepovedlo vyrovnat skóre.

Pardubice nezačaly zápas proti Vítkovicím špatně a brankář Souček musel předvádět skvělé zákroky, aby zamezil prvnímu inkasovanému gólu. Ale i Vítkovice si vytvářely šance, do vedení se dostaly ve 12. minutě, kdy Hájek využil přesného pasu od Hubálka do předbrankového prostoru. Sokol se snažil po zbytek první části stáhnout jednogólové manko, ale ani nadále se domácím florbalistům nedařilo najít recept na reprezentačního brankáře.

Navíc nevstoupili dobře do druhé části, inkasovali hned po devatenácti vteřinách hry z hole Delonga. Snížit se jim podařilo těsně po uplynutí dvouminutového trestu Vítkovického Rýpar. Zozulák z levé strany nahrál na osu hřiště volnému Janu Kourkovi, jenž pálil z první přesně k levé tyči – 1:2. Vítkovicím ovšem netrvalo ani minutu, aby si vzaly svůj náskok zpět, rychlý protiútok zakončil do horního rohu brány Delong. Pardubičtí pokračovali ve snaze o snížení, jenže na konci druhé třetiny přišel další vítkovický úder, Besta se prosadil střelou z výběhu ze střední vzdálenosti – 1:4.

Do třetí třetiny se snažily Pardubice vstoupit aktivněji, což se jim vyplatilo a byly za to odměněné snížením na 2:4 po trefě Ivo Teichmana z pravé strany. Ve 47. minutě však začala gólová smršť Vítkovic, která byla rozhodující. Trefil se Rýpar, následně deset minut před koncem Řezanina a po šesté inkasované brance přišla další komplikace pro Sokol v podobě tvrdého zákroku Bílého a vyloučení na pět minut plus do konce zápasu. To hosté náležitě potrestali, postupně se v dlouhé přesilovce prosadili Rýpar, Bräuer, a Hubálek. A to stále nebylo z Vítkovické strany vše, desátou trefu přidal Bräuer a hattrick zkompletoval další využitou početní výhodou Delong – 2:11. Pardubice budou mít šanci na reparát v sobotu 12. ledna, kdy přivítají další tým z horních pater tabulky – Spartu.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Pro nás velice krutý výsledek. O výši skóre rozhodla třetí třetina, kde soupeř potrestal naše vyloučení. Ve čtyřech hráčích na hřišti se utkání otáčí těžko. My si musíme do dalších zápasů odnést to, co se nám dařilo a na tom stavět a přidat lepší koncovku. Proti takovému soupeři musíme šance, které jsme měli, využít.“

18. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – 1. SC Tempish VÍTKOVICE 2:11 (0:1, 1:3, 1:7)

Branky a asistence Pardubic: 28:18 Kourek (Zozulák), 41:58 Teichman (Žáček).

Rozhodčí: Gavlas, Mikula; Střely na branku: 20:31; Vyloučení: 2:1, navíc Bílý (Pardubice) 5 minut plus do konce utkání; Využití: 0:4; Diváci: 270.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.