Související zápas

SOKOLI Pardubice

Opět bez bodu. SOKOLI prohráli v České Lípě

Ani ve třetím utkáním v řadě nedokázali SOKOLI bodovat. Ze hřiště České Lípy odjeli s prázdnou po výsledku 3:8.

Ani v České Lípě se nepodařilo Sokolům vstoupit do zápasu pravou nohou. Potřetí v řadě SOKOLI inkasovali v utkání jako první. V čase 9:19 se prosadil střelou z poloviny hřiště Daniel Štěrba. Ve čtrnácté minutě měli pardubičtí florbalisté možnost srovnat stav utkání, neboť byl vyloučen Šedivý za špatné střídání. V druhé polovině přesilové hry ale fauloval Pakosta a tak se chvíli hrálo čtyřech na obou stranách. Po návratu Šedivého z trestné lavice začala zkrácená přesilová hra Lípy, kterou využil opět Daniel Štěrba. Do konce třetiny se již nic zajímavého nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 2:0 pro domácí.

Ve druhé třetině pokračovala opatrná hra od obou celků, kteří si byli vědomi důležitosti toho utkání. Prvním úspěšný střelcem ve druhé třetině byl Radek Krajcigr, který využil nedůrazu na středu hřiště a prostřelil Denemarka v brance domácích - 3:0. Ve 32. minutě byl vyloučen českolipský Štěrba a SOKOLI nabídnutou přesilovou hrou nepohrdli, prosadil se Křinka. O necelé dvě minuty se nechal vyloučit Krajcigr a pardubičtí měli další příležitost ke korekci skóre. A i ta byla úspěšná. Na dělovku Polise do pravé šibenice byl Dvořák krátký - 3:2 z pohledu domácích. V čase 37:06 ale navrátil České Lípě dvoubrankové vedení Stárek. SOKOLI v této třetině přestříleli soupeře 10:4.

Start třetí periody se Sokolům nepovedl. Hned po 48 vteřinách navýšil na 5:2 nejlepší hráč domácího celku Ondřej Kopič. Na další gól musela zaplněná sportovní hala v České Lípě čekat až do 56 minuty. Prosadil se opět Kopič, který tak dodal Lípě potřebný klid. SOKOLI se ještě snažili zvrátit stav zápasu a zkoušeli hru bez brankáře. Ta se povedla - na 3:6 snižoval Křinka. To ale bylo z pardubické strany vše. Česká Lípa vstřelila ještě další dvě branky a zvítězila 8:3.