Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice v posledním domácích zápase v řadě nestačily na Spartu

Sokol Pardubice nezvládl sobotní dohrávku 19. kola Tipsport Superligy, v té se mu nepovedla zejména druhá část, ve které Sparta odskočila na rozdíl šesti branek a rozhodla o svém vítěztsví. Pardubičtí bohužel nedokázali napravit vysokou porážku z posledního utkání a v Superlize prohráli počtvrté v řadě. Pardubický kapitán Martin Zozulák zaznamenal 268 gól, čímž se stal druhým nejlepším střelcem v historii nejvyšší soutěže.

Pardubicím se nepovedl vstup do utkání, když již po jednapadesáti vteřinách hry inkasovaly z hole Milana Garčara. O tři minuty později ale odpověděl za domácí Václav Oubrecht, po rychlém průniku po levé straně si obhodil vyjetého brankáře a zakončoval do odkryté branky. Sokol mohl jít do vedení po šanci Žáčka, ten ale neuspěl, a naopak za Spartu skóroval o chvíli později, který touto trefou odstartoval svůj povedený večer. Vedení hostů navýšil Kareš, Sokol mohl z několika šancí po ubránění oslabení snížit, ale nedařilo se mu v koncovce.

Druhou početní výhodu už Sparťané využili, Marvánek pálil na začátku druhé části z výběhu přesně do horního rohu brány. Sokol za necelou minutu znovu fauloval a opět za to byl potrestán inkasovaným gólem, tentokrát z hole Košira. Po trefě Marávnka už hosté vedli ve 26. minutě o pět branek, o snížení se postaral z výběhu od pravého mantinelu Václav Oubrecht. Na další branku stačilo Pardubicím jen dvaadvacet vteřin, Martin Zozulák se obtočil kolem protihráče a poslal míček přesně mezi tři tyče. Jednalo se o jeho 268 gól v základní části, čímž se stal druhým nejlepším střelcem v historii české nejvyšší soutěže. Místo dalšího snížení Pardubic však přišly do konce druhé dvacetiminutovky další tři přesné zásahy Sparty, dvakrát se trefil Zouzal a jednou Košir.

Třetí třetinu začali domácí přesilovkou, v té vychytal Zozuláka parádním zákrokem Beneš, kterému následně proti zakončení Teichmana pomohla branková konstrukce. Naopak Sparta přesně v čase 48:00 přidala svou desátou branku po zakončení Časara, poté se trefil i Veselý. Východočeši se i přes velice nepříznivé skóre nevzdávali, v 55. minutě opět střílel z výběhu Václav Oubrecht, jenž podruhé v krátké době zkompletoval hattrick. Gólová přestřelka tím ale nekončila. Vedení Sparty znovu navyšoval Svatoš, poslední slovo měli přeci jen pardubičtí, dvě vteřiny před závěrečnou sirénou skóroval z předbrankového prostoru David Žáček.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Naivní a nedůrazná hra do obrany. Bohužel jsme dnes na soupeře nestačili ve všech činnostech. Házíme zápas za hlavu a jdeme se soustředit na další dny. Musíme přepnout do jiného módu.“

19. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – ACEMA Sparta Praha 5:12 (1:3, 2:6, 2:3)

Branky a asistence Pardubic: 3:29 Oubrecht (Šmíd), 26:32 Oubrecht (Teichman), 26:52 Zozulák (Bílý), 54:42 Oubrecht (Šmíd), 59:58 Žáček (Teichman).

Rozhodčí: J. Filipčík, O. Filipčík; Střely na branku: 26:32; Vyloučení: 3:2; Využití: 0:2; Diváci: 415.

Sestava Pardubic: Levínský (Víšek) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Kaluža, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.