Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice po úspěšném začátku nakonec padly v Brně

Sokol Pardubice nedokázal navázat na dva úspěšně otočené zápasy za sebou, ve kterých zvítězil v prodloužení. Do důležitého souboje proti Brnu sice vstoupil lépe a na konci první třetiny se ujal vedení, jenže to nedokázal udržel. Východočeši v polovině duelu dvakrát rychle po sobě inkasovali a i přes velkou snahu už nedokázali nepříznivý vývoj otočit.

Pardubice se mohly ujmout vedení již v první minutě, jenže Kourek nevyužil obrovského zaváhání Pešáka. Pardubičtí dál pokračovali ve své aktivitě a přicházely další šance, Bílého gólovku chytil domácí brankář Mazánek. Východočeši zužitkovali svou herní převahu v poslední minutě první třetiny, když využili rychlé přečíslení dva na jednoho. Žáček nahrál na střed volnému Michalu Janečkovi, jenž svou ranou do horní části branky propálil Mazánka – 0:1.

I ve druhé části byl Sokol v úvodu aktivnější, brněnský brankář chytil Dleskovu střelu mířící přímo do horního rohu branky. Při hře čtyři na čtyři zůstal před brankou volný Matyáš Němec, jenž zužitkoval přihrávku zpoza branky střelou pod ruku Levínského – 1:1. Po inkasované brance následovalo další vyloučení Sokola, k jeho ubránění pomohl také pardubický gólman úspěšným zákrokem proti Němcovi, jenž pálil po křižném pasu.  Na další střelecký pokus Matyáše Němce už ale Levínský nestačil, Němec zakončil z výběhu z levé strany přesně ke vzdálenější tyči – 2:1.

Pardubičtí místo srovnání na začátku třetí dvacetiminutovky potřetí inkasovali. Bulldogs získali balonek, když už Sokol zakládal svou útočnou akci, nahrávku na střed dostal Martin Fajt, jeho střela sice neměla velkou razanci, ale míček skončil u levé tyče – 3:1. Pardubice se sice nevzdávaly, ale překonal střídajícího brankáře Kuhna se jim nedařilo, za třetí třetinu na něj vyslali celkem patnáct střel. Brno také dobře bránilo předbrankový prostor, v poslední části zblokovalo devět střeleckých pokusů soupeře. Sokol tak nezakončil sérii čtyř venkovních duelů v řadě výhrou, navíc prohrál po dvou výhrách v prodloužení.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Zápas rozhodlo to, že jsme byli dvě třetiny vlažní a domácí chtěli prostě víc. Našimi trefenými bloky a zákroky brankáře soupeře se domácí dostali do laufu takovým způsobem, že už jsme nedokázali jejich obranný val prolomit. Třetí třetinu jsme odehráli celou na míčku, ale už bylo pozdě. Pro nás to musí být poučení do dalších zápasů, o nic jiného teď nejde, protože zápas je minulostí.“

Tipsport Superliga, 8. kolo:

Bulldogs Brno – Sokol Pardubice 3:1 (0:1, 2:0, 1:0)

Branky a asistence Pardubic: 19:01 Janeček (Žáček).

Rozhodčí: Both, Černín; Střely na branku: 19:25; Zblokované střely: 21:11; Vyloučení: 1:2; Využití: 0:0; V oslabení: 0:0; Diváci: 186.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček, Savický.