Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice před historicky nejvyšší návštěvou těsně padly se Znojmem

Východočeši nedokázali navázat na vítězné sobotní utkání s Českou Lípou, přestože byly proti Znojmu střelecky aktivnější, téměř celý zápas prohrávali. School match v pardubické ČSOB Pojišťovna ARENĚ v rámci Florbal Festivalu Pardubice přepisoval rekordy, 5108 fanoušků jasně překonalo divácký rekord v návštěvnosti v základní části Tipsport Superligy, na jeden zápas Pardubic přišlo více diváků než na devět týmů za celou minulou sezonu Tipsport Superligy.

Pardubice nezačaly rekordní utkání dobře, v 5. minutě sice Znojmo špatně rozehrálo standardku na pravé straně, ale dostalo se zpět k balonku a Tomáš Kucharič ho poslal k pravé tyči – 0:1. Pardubičtí byli v první části více na míčku, ale nedařilo se jim srovnat, nejblíže k tomu byl Kourek, jenž si v samostatném úniku položil brankáře, míček za něj ale nedostal.

Srovnání přišlo hned na začátku druhé třetiny, Dlesk našel přihrávkou přes celou šíři hřiště na levé straně volného Martina Zozuláka, ten si míček zpracoval a zakončil přes obránce do horní části branky – 1:1. Sokol rychle otočil skóre na svou stranu, ve 24. minutě předvedl rychlý útok, který zakončil Přemek Pakosta ze středu hřiště pod levou ruku Hándla – 2:1. Za tři minuty však hosté přišli se srovnáním, Jan Novák mířil přesně z otočky ze středu hřiště – 2:2. Pardubice si mohly vzít vedení zpět po nadějné akci Žáčka, jenže místo toho inkasovaly. Žižka našel na pravé straně volného Martina Pánka, který pálil přesně z první – 2:3. Pardubičtí měli šanci na srovnání při přesilové hře, při té Dlesk nastřelil pouze tyčku. V 35. minutě už byl rozdíl dvougólový, po individuální akci se trefil ze střední vzdálenosti Josef Žižka – 2:4.

Naději na obrat vykřesal domácím svým první gólem v Tipsport Superlize Lukáš Prix, toho našel volného na levé straně Dlesk a Prix z první zakončil do prázdné části branky – 3:4. Pardubičtí byli v tlaku a vytvářeli si šance, vyrovnání přišlo až pět minut před koncem při přesilové hře. Zozulák u levého mantinelu propíchl míček na Jana Kourka, ten ho poslal přesně do bližšího horního rohu branky – 4:4. Znojmo si však za dvě minuty z ničeho nic vzalo vedení zpět, Petr Čihal dostal nahrávku na levou stranu a po zemi prostřelil Levínského – 4:5. Místo dalšího útočného tlaku se Pardubice musely bránit v oslabení, při kterém inkasovaly z hokejky Josefa Žižka – 4:6. Při hře bez brankáře zařídil Sokolu padesát čtyři vteřin před koncem naději na vyrovnání Přemek Pakosta, jeho střelecký pokus z pozice obránce si do vlastní sítě tečoval bránící hráč – 5:6. Sokol se o větší šanci na srovnání připravil další vyloučením, musel se tak smířit s těsnou porážkou.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:„Zápas byl ze začátku v ne moc velkém a atraktivním tempu, což vyhovovalo soupeři. Naše hra se postupem času zlepšovala, ale nedařilo se nám v koncovce, abychom srovnali a otočili skóre. Soupeř byl efektivní a potrestal naše vyloučení. Super práce organizátorů a pořadatelů, v aréně byla skvělá kulisa, děkujeme všem školákům za podporu a budeme se těšit také na zápasech v hale Dašická.“

Tipsport Superliga, 4. kolo:

Sokol Pardubice – TJ Znojmo LAUFEN CZ 5:6 (0:1, 2:3, 3:2)

Branky a asistence Pardubic: 20:21 Martin Zozulák (Tomáš Dlesk), 23:47 Přemek Pakosta (Patrik Petr), 42:04 Prix (Dlesk), 54:18 Kourek (Zozulák), 59:08 Pakosta (Zozulák).

Rozhodčí: Both, Černín; Střely na branku: 23:15; Vyloučení: 2:2; Využití: 1:1; Diváci: 5108.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Savický.