Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice v 1. třetině TV utkání rozhodly o své výhře nad Vinohrady

Východočeši zvládli důležité sokolské derby, před zaplněnou Dašickou porazili díky povedené první třetině Královské Vinohrady 7:3 a přerušili sérii čtyř proher v řadě. Svému soupeři tak odskočili v tabulce na rozdíl čtyř bodů, posunuli se na 9. místo a mohou pomýšlet na play off.

Pardubičtí florbalisté se poučili z předchozích nezdarů a úspěšně vstoupili do televizního duelu proti Královským Vinohradům. O úvodní branku se po parádním výhozu Haleše přes celé hřiště postaral David Žáček, jenž dorážel do odkryté části branky zakončení Černého. Na druhý gól stačilo Pardubicím jen třicet tři vteřin, Jan Kourek upláchl vinohradské obraně a předvedl precizní bekhendový blafák. Třetí branka domácích na začátku 7. minuty padla trochu se štěstím, když si brankář Mazák srazil za svá záda zakončení Škeříka mířící mimo branku. Po komerční přestávce přišel čtvrtý přesný zásah, o ten se postaral z pravé strany s pomocí bližší tyče Přemek Pakosta, který vyhnal brankáře hostí z branky.

Na další branku se čekalo až do 28. minuty, kdy Pardubice využily početní výhodu. Zozulák poslal z rohu hřiště křižný pas na Přemka Pakostu, ten tentokrát mířil na zadní tyč. Na konci druhé části se poprvé v utkání prosadily také Královské Vinohrady, Hartman našel přihrávkou vzduchem na levé straně volného Lukáše Gregora, ten usměrnil míček ze vzduchu za záda ještě nedávno spoluhráče Haleše – 5:1.

Ve třetí dvacetiminutovce si domácí vypracovali několik zajímavých příležitostí, skórovat se jim povedlo ale až v 51. minutě. Na středu hřiště se ujal odraženého balonku Savický, jenž našel naslepo na pravé straně Patrika Petr a ten už měl lehkou práci. Vinohrady snížily po standardní situaci a opět se trefil bývalý pardubický hráč, Jan Svoboda zamířil přesně k pravé tyči – 6:2. Hosté si však cestu za vyrovnáním zkomplikovali sami, po faulu na Teichmana bylo nařízené trestné střílení, které kapitán Martin Zozulák trochu kuriózně proměnil. Gólový účet zápasu uzavřel na 7:3 druhou brankou do sítě svého bývalého klubu Lukáš Gregor, který překonal Haleše střelou z výběhu z levé strany.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Koncentrovaně a aktivně jsme vstoupili do začátku utkání, a to rozhodlo. Vedení nás uklidnilo a koncentrovanou hrou jsme si došli pro tři velmi důležité body. Jen škoda dalších neproměněných šancí, mohlo to být ještě veselejší. Je na nás, abychom na takovýto výkon navázali, pak se dostaví další body.

Tipsport Superliga, předehrávka 13. kola:

Sokol Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 7:3 (4:0, 1:1, 2:2)

Branky a asistence Pardubic: 4:25 Žáček (Černý), 4:58 Kourek, 6:03 Škeřík (Petr), 11:29 Pakosta (Savický), 27:53 Pakosta (Zozulák), 50:17 Petr (Savický), 55:37 (Zozulák).

Rozhodčí: Černý, Janoušek; Střely na branku: 35:37; Zblokované střely: 15:12; Vyloučení: 1:2; Využití: 1:0; Diváci: 557.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.