Související zápas

SOKOLI Pardubice

Pardubice vyšly proti Tatranu střelecky na prázdno

Východočechům se nepovedlo napravit předchozí domácí nezdary a Tatran jim vystavil lekci z produktivity. Do vedení se dostal v 16. minutě využitou přesilovkou, do rozhodujícího náskoku utekl čtyřmi přesnými zásahy ve druhé části a ve třetí třetině se prosadil také v oslabení.

Sokol nenastoupil proti Střešovicím špatně, v úvodu si dokázal vypracovat šance, dvakrát se do zajímavého zakončení prodral Pakosta, ale ani jednou na Rebra nevyzrál. Tatran začal více hrozit už při hře čtyři na čtyři v polovině první třetiny, do vedení se dostal ale až v 16. minutě. Pardubičtí už za sebou měli téměř celé ubráněné oslabení, čtyři vteřiny před jeho koncem však Langer posunul balonek na pravou stranu Jonáši Kreysovi a Haleš se proti jeho střele nestihl přesunout – 0:1. Sokol měl šanci na snížení při závaru před brankou soupeře, za dobře chytajícího Rebra jeho hráči míček protlačit nedokázali.

Pardubice nezachytily dobrý nástup Tatranu do druhé dvacetiminutovky a po třech minutách prohrávaly už o tři branky. Ve 22. minutě Střešovice rychle otočily hru a Filip Ulmann prostřelil Haleše, který toho zřejmě příliš neviděl, trefou do horní části branky – 0:2. O minutu později předvedli hosté povedenou akci, kdy Langer našel z předbrankového prostoru u levé tyče stojícího Milana Meliše a jeho zakončení z první skončilo v síti. V polovině zápasu si domácí po kombinaci vypracovali šanci na snížení, ale i tentokrát byl Rebro pozorný. Naopak dvakrát po sobě udeřil ve 34. minutě Tatran, po Langrově individuální akci nedal Kreysa Halešovi šanci trefou do horního rohu branky a o osmatřicet vteřin později využil zaváhání pardubické obrany Jakub Kolísko – 0:5.

Ve třetí části stáhli domácí hru na dvě formace, což přineslo z jejich strany větší aktivitu, ale ani ta ke gólu nevedla. Šanci na snížení dostali při vyloučení Langera, jenže místo pardubického snížení na rozdíl čtyř branek se Tatran prosadil v oslabení zásluhou Švédy, který vyhnal z branky Sokola Haleše, toho nahradil Levínský. Ani ten však čisté konto neudržel minutu před koncem ho po dlouhé přihrávce od Tlapáka překonal z předbrankového prostoru Jakub Kolísko – 0:6.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Skóre utkání jasně ukazuje, v čem byl největší rozdíl. Utkání bylo odbojované. Chyběl klid v koncovce, přesnější muška a důslednější přístup v obraně, abychom vůbec mohli pomýšlet na nějaké body. Máme dva týdny na přípravu na klíčové zápasy, které nás čekají.“

22. kolo Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Tatran Teka Střešovice 0:7 (0:1, 0:4, 0:2)

Rozhodčí: Both, Černín; Střely na branku: 20:19; Vyloučení: 2:2; Využití: 0:1; V oslabení: 0:1; Diváci: 272.

Sestava Pardubic: Haleš (52. Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Petržela.