Pardubice získaly bod. Divoké televizní utkání rozhodl Hattrick v prodloužení

SOKOLI Pardubice za sebou mají i druhý televizní duel v novém roce. Tentokrát v předehrávce 22. kola Superligy přivítali doma na Dašické nováčka soutěže Hattrick Brno. Vyrovnané utkání se skvělou diváckou kulisou nakonec ovládl hostující tým, který rozhodl o vítězství 7:6 v prodloužení.

První gól zápasu si připsali hosté, když se z rychlého brejku prosadil Luděk Ondráček. Během následujících minut ale SOKOLI dokázali zvýšit svoji aktivitu, a to se brzo osvědčilo. V 9. minutě přišlo vyloučení na straně Hattricku a nabízenou přesilovku dokázal využít Jan Kourek. Nakonec ale do kabin odcházeli šťastnější hosté. Hattrick se totiž vrátil do vedení díky přesné trefě Jakuba Procházky.

Skvělý nástup předvedli domácí borci do druhé části. SOKOLŮM stačilo pouze osmnáct sekund, aby srovnali na 2:2. A bylo ještě veseleji. Petr Černý se ocitl tváří tvář brankáři hostí, provedl blafák a poslal míček do odkryté branky. Pardubice tak šly jeho zásluhou poprvé v zápase do vedení. Vedení Východočechům vydrželo bohužel pouhých šest minut. O vyrovnání se na konci druhé části postaral Dominik Dvořák a do kabin se tak šlo za stavu 3:3.

Nejvíce branek si hráči obou týmů nechali do třetí třetiny. Pardubice třikrát odskočily do jednobrankového vedení – 4:3, 5:4 a 6:5, ale ani to nestačilo na zisk tří bodů. Hattrick se dokázal opět dotáhnout, a to zásluhou přesné trefy Jakuba Procházky v 54. minutě, který poslal zápas do prodloužení.

V nastaveném čase uspěl Hattrick. Soupeř ihned po vyhraném buly odvolal brankáře a početní výhodu využil přesnou trefou Martin Nagy, který zajistil Hattricku bod navíc a vítězství 7:6 v prodloužení.

Příští domácí utkání odehrají SOKOLI v pátek 14. února od 18 hodin proti FBC Ostrava.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:
„V zápase jsme vyrobili zbytečné chyby, které soupeř potrestal a využil toho, že jsme mu vždy dovolili srovnat skóre. Pro nás je takový zápas dalším krokem k tomu, co máme před sebou a na tom je potřeba to postavit. Dnes byl Hattrick šťastnější.“

Superliga florbalu, 22.kolo:

Sokoli Pardubice – FBŠ Hattrick Brno 6:7p (1:2,2:1,3:3,0:1)

Branky Pardubic: 10:03 Jan Kourek, 20:18 Jan Savický, 32:10 Petr Černý, 42:51 Jan Savický, 44:37 Martin Zozulák, 49:39 Jan Kourek

Sestava Sokolů: Levinský, Haleš – Oubrecht, Prix, Bílý, Formánek, Kaluža, Slabý, Klein, Smola – Šmíd, Pakosta, Savický, Kourek, Zozulák, Teichman, Černý, Žáček, Kučera, Weinelt