1022_20220908_103143.jpg

Pardubičtí SOKOLI vyráží na superligový lov. Nová sezona je tady!

Okamžik, na který se těší všichni florbaloví fanoušci i samotní hráči, je tu. O víkendu startuje nový ročník florbalové Livesport Superligy a SOKOLI Pardubice do něj jdou se staronovým koučem. Svěřenci Ladislava Štancla, který se na pardubickou střídačku vrátil po dvou letech, budou mezi českou elitou bojovat o posun tabulkou vzhůru a postup do předkola play off.

Ladislav Štancl nahradil na postu hlavního kouče Východočechů Milana Koubka, který dovedl SOKOLY v dubnu k úspěšné záchraně v nervy drásající barážové sérii proti Bulldogs Brno. Štancl ovšem rozhodně nevstupuje do neznámé řeky, na střídačku “A” týmu se vrací po dvou letech. V Pardubicích byl v minulosti u zatím jediného klubového postupu do play off nebo u historického triumfu v Poháru.

„Řekl bych, že jsem v létě přebral úplně jiný tým. Nejen složením, ale i vnitřním nastavením. V uplynulé sezóně kluci Superligu udrželi v úplně poslední možný moment a nabrali extrémní porci zkušeností. Jsem hodně spokojený s tím, jak tým funguje jako celek, jakou roli převzali starší hráči a jakým způsobem je v týmu nastavená komunikace. Na tom budeme určitě stavět,“ říká Štancl.

Několika změn doznal i hráčský kádr pardubických florbalistů. Do týmu se z pražských Bohemians vrátil osmadvacetiletý obránce Marek Ďopan, kterého si pardubičtí fanoušci moc dobře pamatují a který odehrál v pardubickém dresu 188 zápasů. Tým rovněž doplnili nadějní junioři Matouš Sákra s Matyášem Míkem a příležitost dostane také mladík Marek Viterna, který přišel z klubu FBK Jeseník. Naopak s vrcholovým florbalem se po úspěšné záchraně rozloučili Patrik Petr, David Petržela a Michael Smola.

„Tým je určitě zkušenější a já osobně doufám, že i sebevědomější a odvážnější. Bohužel ale nevstupujeme do sezony v kompletním složení, protože Vojta Rusín se stále dostává z těžké operace kolena a na srpnovém Czech Openu se bohužel zranil i Honza Savický, což je pro nás citelná ztráta. Nějaký čas budeme postrádat také třetího gólmana Karla Aubuse, ale věřím, že ostatní je dokáží nahradit a chopí se své šance,“ doplňuje Ladislav Štancl.

Od sezony 2017/2018, kdy SOKOLI poprvé v historii postoupili mezi nejlepší superligovou osmičku, počítají pardubičtí florbalisté pouze umístění ve spodní části tabulky, což budou chtít v nadcházejícím ročníku jednoznačně změnit. „S týmem jsme si nastavili, že naším cílem do sezóny je být nejhůře na desáté příčce a postoupit tak do předkola play off. To je umístění, na které budeme cílit jako na minimum a bude to pro nás znamenat splnění mise a základního cíle. Jdeme do toho s tím, že víme, že je to v našich silách, ale zároveň s velkou pokorou,“ dodává Štancl.

Závěr loňské sezóny pak přinesl i nádech starých časů, kdy záchranářské boje na Dašické sledovaly totálně napěchované tribuny. Na podporu tradičně výtečného domácího publika pak budou SOKOLI sázet i letos. „Pro mě osobně byl závěr posledního zápasu sezony proti Buldokům jedním z nejlepších zážitků kariéry. Všichni v týmu jsme cítili, jak nás celá hala žene za záchranou, a vidět naše rodiny, kamarády a zároveň všechny členy klubu jak stojí při nás, bylo fantastické. Všem těm lidem teď chceme jejich důvěru vrátit a já věřím, že to bude stát za to,“ říká nový pardubický kapitán Jakub Burian.

K prvnímu utkání sezony 2022/2023 zajíždí SOKOLI v neděli 11. září na půdu superligového nováčka z Karlových Varů a hned za týden odehrají atraktivní utkání proti pražské Spartě v multifunkční enteria areně. „Začátek pro nás bude opravdu extrémně těžký a důležitý. Už první zápas ve Varech je tím, který potřebujeme nutně zvládnout, abychom udělali úvodní malý krůček na naší společné cestě. Pro Vary to bude první superligový zápas, bude pravděpodobně plná hala, takže to opravdu nebude nic jednoduchého,“ myslí si pardubický kouč Ladislav Štancl.

Vstupné na domácí zápasy pardubických florbalistů činí stejně jako loni 50,- Kč, mládež do 18ti let 20,- Kč.

Rozpis zápasů SOKOLI Pardubice 2022/2023:

11.9. venku -  FB Hurrican Karlovy Vary

17.9. doma - ACEMA Sparta Praha

18.9. venku -  FBC Liberec

25.9. venku - FbŠ Bohemians

6.10. doma - 1. SC TEMPISH Vítkovice

9.10. venku - BLACK ANGELS

16.10. doma - Tatran Střešovice

22.10. venku - FBC 4CLEN Česká Lípa

17.11. doma - PSG PANTHERS OTROKOVICE

18.11. doma - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

28.11. venku - TJ Sokol Královské Vinohrady

1.12. venku - Předvýběr.CZ Florbal MB

4.12. doma - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

11.12. venku - ACEMA Sparta Praha

15.12. doma - FBC Liberec

18.12. doma - FbŠ Bohemians

5.1. doma - BLACK ANGELS

7.1. venku - 1. SC TEMPISH Vítkovice

15.1. venku - Tatran Střešovice

18.1. doma - FBC 4CLEN Česká Lípa

27.1. venku - PSG PANTHERS OTROKOVICE

29.1. venku - FBC ČPP Bystroň Group Ostrava

11.2. doma - TJ Sokol Královské Vinohrady

12.2. doma - Předvýběr.CZ Florbal MB

19.2. venku - FAT PIPE FLORBAL CHODOV

26.2. doma - FB Hurrican Karlovy Vary

Soupiska SOKOLI Pardubice v sezóně 2022/2023

Brankáři: 

1 Martin Haleš 

70 Karel Aubus 

80 Matěj Denemark 

Hráči:

6 Vojtěch Kaluža 

11 Přemek Pakosta 

15 Martin Zozulák 

16 Marek Viterna 

17 Jiří Kohoutek 

18 Lukáš Kučera

21 Ivo Teichman 

22 Jan Nezval 

23 David Žáček 

35 Lukáš Slabý 

42 Vojtěch Klein 

47 Adam Šmíd 

48 Lukáš Prix 

55 Petr Křinka 

58 Jan Savický 

67 Jakub Burian © 

74 Matyáš Mík 

77 Vojtěch Rusin 

84 Marek Ďopan 

93 Petr Černý 

98 Matouš Sákra 

Realizační tým:

Hlavní trenér:                    Ladislav Štancl 

Asistent trenéra:               Milan Randa 

Kondiční trenér:                Ondřej Almaši 

Fyzioterapeutka:               Kateřina Levínská 

Trenér brankařů:               Jakub Víšek 

Sportovní psycholog:       Jakub Stejskal