676_20190807_192005.jpg

„Páska je super, ale stále jsem hráč, který chce především hrát a vyhrávat,“ říká nový kapitán Tomáš Dlesk.

Rok se s rokem sešel a v sobotu 3. srpna proběhla na teambuildingové akci v Pardubicích volba nového kapitána A - týmu Sokola Pardubice. V minulé sezóně nosil kapitánskou pásku Martin Zozulák, který letos nově zaujímá pozici generálního manažera klubu. Roli kapitána po něm tedy přebírá útočník Tomáš Dlesk. „Týmová volba kapitána před touto sezónou padla na Tomáše. Pro mě je to hráč, který si pásku zasloužil svými výkony na hřišti a příkladným přístupem k florbalu i v rámci tréninkového procesu. Je to pardubický odchovanec a týmový srdcař, takže jsem přesvědčen o tom, že je to kapitán na svém místě, stejně jako byl Martin Zozulák,“ řekl na adresu nového kapitána hlavní trenér Ladislav Štancl

Čekal jsi, že tě tým během sobotního teambuildingu zvolí novým kapitánem Sokola?

Věděl jsem, že se chystá volba kapitána po Martinovi, vzhledem k jeho nové funkci, ale popravdě mě nenapadlo, že bych mohl být jeho následovníkem. Můj tip byl Honza Kourek, kterého jsem i sám volil. Je to správný srdcař i dříč. Ale nebudu lhát, v koutku duše jsem trochu doufal v mé zvolení. Samozřejmě jsem rád, že jsem od kluků dostal takovou příležitost, a budu dělat vše, abych jejich důvěru nezklamal. Na druhou stranu chci taky zůstat sám sebou a soustředit se i na své výkony.

Jaký z toho máš teď pár dní po zvolení pocit?

Převládá nadšení. Když jsem s florbalem v Pardubicích začínal, tak to byl jeden ze dvou osobních, pomyslných vrcholů, kterých jsem chtěl v Sokole dosáhnout.  Druhý je vyhrát titul! Věřím, že se nám to v budoucnu povede.

Jak jsi se k florbalu vůbec dostal?

Bylo to díky Jakubovi Říhovi, který mě pozval na první trénink Sokola. Byl jsem z toho nadšený. Říkal jsem si, že ten sport chci hrát. Moje rozhodnutí potvrdil i fakt, že florbal bude v budoucnu možná olympijským sportem. Tady někde vznikl i osobní cíl, že bych se rád stal kapitánem. Nyní se mi tento cíl splnil.

Myslíš si, že se změní tvá role v týmu?

Nemyslím si, že by se moje role v týmu měla nějak zásadně změnit. Jsem stále hlavně hráč, který chce především hrát a vyhrávat! Ale připouštím, že možná na mě bude vyvíjen větší tlak, abych podával co nejlepší výkony a strhnul tak kluky na tu správnou stranu. 

Co je podle tebe nejdůležitější na roli kapitána?

Myslím si, že důležité bude odhadnout tu správnou chvíli, kdy kluky povzbudit a namotivovat. Samozřejmě i vyhodnotit správně kdy bude lepší je nechat být, aby si vyřešili situaci sami.
Budu chtít kluky táhnout tím správným směrem, abychom dosáhli společného cíle, což je podle mě  druhé play off v Pardubicích.

Co pro tebe bude nejsložitější v nové roli? 

Jsem uvnitř kabiny známý spíš jako bouřlivák, občas se na hřišti neuhlídám. Na tom musím zapracovat, beru to jako nejsložitější věc. Ale věřím, že to dokážu ovládnout a to především na hřišti a při komunikaci s rozhodčími.

Jako první kapitánskou zkoušku máš před sebou turnaj Czech Open, těšíš se?

Na Czech Open se těším moc, stejně jako celý tým. Čekají nás skvělé české i zahraniční týmy, a to pro nás bude bezpochyby dobrá zkouška před začátkem sezóny. Doufám, že se nám podaří stejný husarský kousek, jako před dvěma roky proti švédskému Pixbu. Porazili jsme je brankou v poslední minutě utkání, což byl neskutečný zážitek a úspěch.

Jak hodnotíš dosavadní letní přípravu?

Letní příprava je vždycky dlouhá, ale věřím, že ta dřina nás kvalitně připraví na nadcházející sezónu. Je důležité to všechno pak přenést do srpnových turnajů i nové sezóny a v tom bych chtěl kluky co nejvíc motivovat.