999_20220504_095947.jpg

Patrik Petr, David Petržela a Michael Smola se loučí s “A” týmem

Letošní úspěšná a nezapomenutelná záchrana bude tím posledním, co v pardubickém dresu zažila trojice hráčů. Do další superligové sezony za SOKOLY totiž nenaskočí Patrik Petr, David Petržela a Michael Smola. Každý z jiného důvodu.

Patrik Petr přestoupil do pardubického Sokola v roce 2015 z klubu FLORBAL LITOMYŠL. Hbitý a šikovný Paťas se ihned začlenil do juniorského kádru a stal se jeho základním stavebním kamenem. Hned při své první sezoně v Pardubicích si pak připsal i první starty v tehdejší Tipsport Superlize, ve které v lednu 2016 vstřelil svoji první superligovou branku. V roce 2019 pak byl součástí týmu, který vyhrál Pohár České pojišťovny.

Rozhodl jsem se skončit z rodinných důvodu. S přítelkyni jsme se minulý rok během mého zranění rozhodli, že si postavíme rodinný dům a bohužel už nedokážu kloubit florbal, práci a stavbu domu. V Pardubicích jsem prožil krásných šest sezon a budu vzpomínat na spoustu zážitku, jak ze hřiště, tak i z kabiny. Zažil jsem zde hodně trené, což beru jako pozitivní věc, protože každý z nich mi něco dal. Děkuju všem za tuhle část života, která mi dala spoustu cenných zkušeností, jak florbalových, tak i do života,komentuje svůj konec v pardubickém dresu Patrik Petr.

David Petržela je odchovancem svitavského florbalu. Dejv stihl v Pardubicích odehrát deset zápasů v dorostenecké lize a v následujících sezonách táhl juniorský tým. První gól v nejvyšší soutěži vstřelil v říjnu roku 2019 proti pražské Spartě. Urostlý a silový univerzál v letošní sezóně předváděl stabilní výkony, které vygradovaly v bojích o udržení, kde se zařadil mezi nejdůležitější hráče týmu. David byl zároveň i trenérským garantem kategorie mladších žáků.

K mému konci vedlo několik důvodů. Prvním důvodem je má práce, která zahrnuje především spoustu cestování, což by vedlo k časté neúčasti na trénincích a zápasech. Sám před sebou bych si neobhájil to, že nedokážu týmu dát 100 %. Dalším důvodem, který navazuje na ten předchozí, je změna životních cílů a priorit. Můj konec mě mrzí, protože po patnácti letech florbalové kariéry končí jedna velká životní kapitola. Do Pardubic jsem přišel jako patnáctileté ucho, jehož snem bylo si jednou zahrát Superligu. Za dobu strávenou v mládeži a áčku jsem poznal spoustu zajímavých lidí a našel zde přátele na celý život. Týmová atmosféra mi bude určitě chybět, stejně jako radost ze společných vítězství. Naopak mi rozhodně nebude chybět každoroční Yo-Yo test. Největším úspěchem pro mě navždy zůstane výhra v Poháru, následná oslava (kterou už si bohužel nepamatuji) a konec letošního play-down, který pro mě (a nejen pro mě) byl velmi emotivní. Jsem rád, že se nám letos povedlo udržet pro pardubické fanoušky Superligu a Pardubice tak mohou nejlepší florbal sledovat i v příští sezoně. Klukům do dalších let přeji hodně zdaru a určitě na Dašickou zavítám zkontrolovat, jestli mají pořádný focus,vysvětluje důvody svého konce David Petržela.

Dvacetiletý Michael Smola v roce 2018 přestoupil do Pardubic z Litomyšle. Malý a šikovný štírek v první sezoně v Pardubicích hrál za dorostenecký a juniorský tým, kde se ihned zařadil mezi lídry. V té následující naskočil i do zápasů nejvyšší florbalové soutěže, kde 29. září vstřelil v utkání proti Mladé Boleslavi svůj první superligový gól. V uplynulé sezóně věkem ještě junior zvládl odehrát neskutečných 50 zápasů.

Konec v Pardubicích je odůvodněn tím, že se mi naskytla možnost odcestovat za rodinou do Kanady a vyzkoušet si, jaké to je žít v jiné zemi. Těch několik let, co jsem zde odehrál, hodnotím jenom pozitivně. Přes dorostence až do chlapů jsem zažil nespočet skvělých momentů, na které budu vzpomínat celý život. Mezi ty nejlepší bych zařadil letošní udržení Superligy, jelikož to, jakým stylem se to celému týmu povedlo, bylo něco neuvěřitelného. Poté moje první juniorská sezóna, kterou nám přerušil covid, a hlavně všechen čas strávený se spoluhráči byl výborný a jsem vděčný, že jsem toho mohl být součástí,“ poohlíží se za svým působením v Pardubicích Michael Smola.

Kluci, za celý klub děkujeme za odvedenou práci a přejeme vám hodně štěstí v osobním, profesním i sportovním životě. Páťo, Dejve a Smolič - DÍKY!