910_20210930_151510.png

Změny v realizačních týmech elitních družstev

Pozornému fanouškovi neuniklo, že během víkendových utkáních elitního týmu mužů se na střídačce pardubického celku nepohyboval trenér Ladislav Štancl. Důvodem jsou reorganizační změny v realizačních týmech elitních družstev.

Důvodem celé reorganizace je zefektivnění tréninkového procesu a fungování kategorie dorostenců a juniorů. Z toho důvodu se Ladislav Štancl stal garantem obou kategorií a vzhledem k náročnosti již nebylo možné vše skloubit s prací na lavičce "A" týmu.  Na té se od nové sezony pohybuje tedy pouze duo Zozulák - Randa. 

Ladislav Štancl se na lavičce "A" tým poprvé objevil v sezoně 2017/2018, kdy spolu s Janem Černohorským nahradil na lavičce Milana Koubka a Ondřeje Vichra. Mezi největší úspěchy Ladislava Štancla na pozici hlavního trenéra patří bezesporu historické vítězství v Poháru České pojišťovny. Tato trofej je také doposud největším klubovým úspěchem. Dále nesmíme opomenout také vítězství v kategorii PRO na letním turnaji Czech Open v Praze a nebo 2. místo na turnaji Slovak Cup v Bratislavě.

Když jsme se rozhodli udělat krok ke zefektivnění fungování mládežnických elitních kategorií a já mám nyní na starost jak juniory, tak dorostence, bylo jasné, že to není možné sloučit s pozicí asistenta trenéra u A týmu. Jsem člověk, který nemá rád, když nejdou dělat věci naplno a práce u těchto kategorií je časově velmi náročná. Cítil jsem, že má pozice je nyní u mládeže a tam budu v současné konstelaci nejvíc prospěšný jak pro hráče, tak pro klub. O to bylo toto rozhodnutí lehčí a já se na to všechno, co nás čeká moc těším. Jsem moc rád a děkuji za to, že jsem mohl být součástí A týmu, dalo mi to strašně moc zkušeností. Teď se budu soustředit na to, abychom do A týmu mohli stále doplňovat naše mladé hráče", komentuje svůj konec na lavičce "A" tým Ladislav Štancl. 

"Láďa strávil u našeho elitního týmu 3,5 roku a bohužel už jsme v současné chvíli nebyli schopni skloubit jeho pozici šéftrenéra s jakoukoliv pozicí u A týmu a jeho pozici tak nyní naplno přebírá Milan Randa. Láďa zažil s týmem jak pozitivní, tak negativní chvíle. Pro náš klub je to první (a v tuto chvíli zatím i poslední) trenér, který dovedl náš elitní tým do play off! Stejně tak jsme pod jeho vedením získali svoji první velkou trofej. To jsou pro mě dva zásadní momenty, které bychom si v tomto období a ve spojení s Láďou Štanclem, měli pamatovat. Za to vše mu patří velké díky" popisuje celou situaci generální manažer klubu a hlavní trenér "A" týmu Martin Zozulák. 


Láďo, děkujeme za tvou práci!