Související zápasy

SOKOLI Pardubice

Perfektní víkend pro SOKOLY

2 zápasy, 6 bodů, kladné skóre +9. To je definice perfektního víkendu, který zažil pardubický “A” tým. V pátek si vyšlápl na favorizovanou Spartu, v neděli v důležitém boji se soupeřem z chvostu tabulky dominantně dokráčel k vítězství.

SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha

Zápas začal velmi opatrně. Ze SOKOLŮ bylo od začátku vidět větší sebevědomí, než před pauzou. Odhodlání vyhrát podporovalo obrovské množství bloků. Pokud již míček prošel přes obranu “A” týmu, střely končily na bezchybném Halešovi.

Po opatrné první třetině “A” tým na soupeře nevídaně vlétl. V rozmezí pouhých tří minut na začátku třetiny se dvakrát prosadil Kučera a jednou Rusin a SOKOLI vedli o tři branky. Po třetí brance ale Sparta přepla na vyšší rychlostní stupeň. “A” tým podpořený vedením ale statečně odolával a bojovným výkonem deptal hostující hráče. Dvě minuty před koncem se přeci jen podařilo hostům snížit. Mikuláš Krbec poprvé v zápase dostal míček za záda Haleše.

Také třetí třetina vypadala podobně, bojující SOKOLI, kteří nevypustili jediný centimetr na hřišti bez boje, proti dotahující Spartě. Jediný výpadek přišel ve 45. minutě zápasu, kdy SOKOLI chybovali v rozehrávce a darovali snížení Matěji Čermákovi, který nabídkou nepohrdl. Ani tato chyba ale neovlivnila dobrý výkon “A” týmu, ten pokračoval v nastavené hře, která nesla ovoce. Čtyři minuty před koncem zvýšil náskok Adam Šmíd, jehož branku podpořil při hře hostů bez brankáře Ivo Teichman a SOKOLI podruhé v zápase vedli o tři branky. Adam Šmíd se trefil ještě jednou, také při hře hostů bez brankáře a upravoval výsledek na konečných 6:2. SOKOLI si tedy připsali proti favorizované Spartě veledůležité tři body do tabulky.

Livesport Superliga, 18. Kolo:

SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha 6:2 (0:0,3:1,3:1)

Branky Pardubic: 20:13 Lukáš Kučera, 22:20 Lukáš Kučera, 23:12 Vojtěch Rusin, 56:12 Adam Šmíd, 57:26 Ivo Teichman, 59:19 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Kohoutek, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Petržela, Rusin, Smola, Černý

Hodnocení utkání trenérem Milanem Koubkem

SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady

Psychická podpora z vítězného pátečního zápasu byla znát na hráčích “A" týmu od úvodního buly. Od začátku zápasu měli více ze hry a to se začalo projevovat na skóre. Aktivní hrou nutili soupeře k chybám, které chladnokrevně trestali. Postupně se trefili Šmíd, Velc, Teichman, Kučera a Černý a SOKOLI vedli 5:0! První třetina jako ze snu skončila za tohoto stavu.

I ve druhé třetině byli aktivnější SOKOLI. SKV nepouštěli do moc šancí a pokud už prošla nějak střela na Denemarka v bráně, tak ji s přehledem chytil. Skóre zápasu v této třetině navýšili Petr Černý s Adamem Šmídem, kteří zvýšili již na 7:0.

První branka SKV přišla po dvaceti vteřinách třetí vteřiny. Kouzlo Denemarkovy brány odčaroval Viktor Kopecký. Týmy se poté střídaly ve střílení branek, za SOKOLY se trefil Kučera, za hosty Fiala a poté znovu SOKOLI, přesněji Ivo Teichman. Poslední dvě slova měli ale hosté, na konečných 9:4 snižovali Klápa se Švejdou. Trenéru Koubkovi se tedy obnovená premiéra na střídačce “A" týmu povedla na výbornou, SOKOLI získali plný počet šesti bodů a posunuli se tabulkou.

Livesport Superliga, 19. kolo:

SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 9:4 (5:0,2:0,2:4)

Branky Pardubic: 05:59 Adam Šmíd, 08:48 Matyáš Velc, 12:09 Ivo Teichman, 13:31 Lukáš Kučera, 17:09 Petr Černý, 26:31 Petr Černý, 26:53 Adam Šmíd, 44:32 Lukáš Kučera, 52:12 Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Kohoutek, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Petržela, Rusin, Smola, Černý