Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI prohráli před televizními kamerami s Butchis

Třinácté kolo Livesport Superligy mezi sebe svedlo dva týmy ze spodku tabulky. Pardubičtí florbalisté přivítali na svém hřišti pražský celek Butchis. Duel hraný před televizními kamerami ovládli Butchis poměrem 6:4.

Do zápasu lépe vstoupili hráči Butchis. Ve třetí minutě se od mantinelu vytočil Erik Papež a prostřelil Denemarka v brance. V patnácté minutě však bylo srovnáno. Prix využil chyby v postavení obrany Butchis a krásnou přihrávkou našel Pakostu, který střelou z první vstřelil první branku Pardubic. I přes značnou střeleckou převahu Sokolů v první třetině (15:7) nakonec žádný další gól nepadl a tak se šlo do šaten za stavu 1:1.

Druhá třetina patřila celku z Prahy. Hned 48 vteřin po startu druhé periody využil nabídnutou přesilovou hru Štěpán Novák a vrátil tak hostům vedení. O další čtyři minuty se prosadil navíc Šimon Pavlíček a rázem vedli Butchis již o dvě branky. Pět minut před koncem periody vstřelil po hezké akci čtvrtou branku pražanů Jakub Černý a s pardubickými nadějemi na zisk bodů to nevypadalo vůbec dobře. Snížit se podařilo Sokolům ještě do konce druhé třetiny. Kaluža využil zmatku za brankou Butchis a zpoza svatyně skvěle chytajícího Vladaře zasunul za brankovou čáru. Vše naznačovalo tomu, že se do třetí části půjde za stavu 2:4, avšak 3 vteřiny před koncem dvacetiminutovky využil brejkové situace Štěpán Novák, který vstřelil svůj druhý gól v zápase a stanovil tak skóre po 2. třetině na 2:5.

První branku ve třetí části vstřelili hráči trenéra Zozuláka. Zajíček využil zaváhání v rozehrávce Butchis a s přehledem překonal Vladaře - 3:5. O tři půl minuty později bylo na Dašické ještě veseleji. Pakosta opět ukázal svůj přehled na hřišti a přihrávkou zpoza branky vybídl ke skórování Šimáka, který se nemýlil a snížil na rozdíl jedné branky. SOKOLI byli v této fázi utkání lepším týmem, avšak efektivita v útoku byla špatná. Přesně sedm minut před koncem navíc zvýšil vedení Butchis na 6:4 Novotný a hosté tak znovu odskočili na rozdíl dvou branek. SOKOLI měli po úspěšné trenérské výzvě v čase 56:57 skvělou možnost skórovat, neboť po faulu na Pakostu byl nařízen nájezd, kterého se ujal kapitán Prix. Ten však v souboji s Vladařem selhal a nejlepšího hráče hostů nepřekonal. Ani závěrečná hra bez brankáře kýžený gól nepřinesla a tak skončilo utkání mezi SOKOLI Pardubice a Butchis 4:6.

Livesport Superliga, 13. kolo

SOKOLI Pardubice - Butchis 4:6 (1:1, 1:4, 2:1)

Branky Pardubic: 14:42 Pakosta (Prix), 38:13 Kaluža (Zajíček), 43:04 Zajíček, 46:47 Šimák (Pakosta)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Kaluža, Šimák, Machatý, Puchner, Viterna, Pakosta