Související zápas

SOKOLI Pardubice

Po neúspěchu proti Spartě Sokol zabral a otočil zápas s Bohemians

Po první třetině nedělního duelu s Bohemians to vypadalo, že Pardubice po páteční prohře 7:2 se Spartou odjedou z Prahy znovu bez bodu. Východočeši se však nevzdali a v základní hrací době dokázali srovnat z velice nepříznivého stavu 1:6. O zisku důležitých dvou bodů rozhodli následně v prodloužení.

Pardubičtí vstoupili do pátečního utkání 6. kola Tipsport Superligy hrůzostrašně, když poprvé inkasovali již po šestnácti vteřinách hry z první střely soupeře. Druhou branku obdrželi v oslabení, Sokol odpověděl také gólem v přesilové hře. Jan Kourek dostal nahrávku na střed mezi čtveřici protihráčů a poslal míček k levé tyči, čímž snižoval na 2:1. Tento výsledek vydržel pouhých devět vteřin, Sparta si vzala svůj dvougólový náskok rychle zpět. Po další brance Sparty měl možnost snížit Martin Zozulák, jenže neproměnil trestné střílení. Čtyři a půl minuty před koncem vykřesal Sokolu naději Přemek Pakosta, kterého našel volného u pravé tyče Žáček. Místo srovnání však přišly další dva góly Sparty, Sokol tak padl 7:2.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „I přes prohru bych chtěl své hráče pochválit. Herně jsme byli Spartě víc než vyrovnaným soupeřem. Rozhodla druhá třetina, kdy jsme byli sice lepší, ale opět jsme selhali v koncovce. Soupeř si pak svůj náskok hlídal a zkušeně potrestal každou naši chybu.“

Tipsport Superliga, 6. kolo:

ACEMA Sparta Praha – Sokol Pardubice 7:2 (3:1, 1:0, 3:1)

Branky a asistence Pardubic: 18:43 Kourek (Dlesk), 55:27 Pakosta (Žáček).

Rozhodčí: Baloun, Šuvada; Střely na branku: 29:25; Vyloučení: 1:2; Využití: 1:1; Diváci: 257.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Gregor, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček, Savický.

I v nedělním duelu proti Bohemians inkasoval Sokol jako první, o dvanáct vteřin později srovnával zakončení do prázdné branky po přesné nahrávce od Petra Ivo Teichman. Zbytek třetiny však nebyl pro Pardubice vůbec povedený, vše pečetil gól Bohemians na 5:1 v poslední vteřině. Ani vstup do druhé části nebyl ideální, domácí se prosadili po čtrnácti vteřinách. Ve 22. minutě udeřili hosté z rychlého protiútoku a Adam Šmíd mohl slavit svou první branku v Superlize – 6:2. Další premiérová trefa přišla ve 32. minutě, David Žáček zakončoval z rychlého brejku z levé strany na zadní tyč – 6:3. O necelé dvě minuty později se parádně prosadil z pravé strany Jan Kourek, jenž poslal míček přesně do bližšího horního rohu branky. Na začátku třetí části se Sokol dotáhl na rozdíl jediné trefy, střelou zápěstím se prosadil opět mladý útočník Adam Šmíd. Ten byl i u vyrovnání, v akci odvedl dobrou práci, když na sebe natáhl čtveřici hráčů a Patrik Petr po jeho přihrávce střílel k volné pravé tyči. Bohemians sáhli v prodloužení ke hře bez brankáře, čehož využil Martin Zozulák. Ten se díky své trefě z poloviny hřiště stal třetím hráčem v historii, který v základní části nejvyšší soutěže vstřelil 250. gólů. Východočechům se nedaří při trestných stříleních, v nedělním duelu neproměnili dvě.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Konečně jsme prolomili střeleckou smůlu a podle mého si zaslouženě vezeme dva body. Ale nesmí se nám stávat, že si soupeře necháme odskočit na rozdíl tolika branek, toho se musíme vyvarovat, protože takový vývoj se otáčí opravdu těžko. Tým ukázal velký morál a vůli po vítězství. Důležité body, které nás snad odrazí k dalšímu růstu a dobrým zápasům.“

Tipsport Superliga, 7. kolo:

FbŠ Bohemians – Sokol Pardubice 6:7 po prodl. (5:1, 1:3, 0:2 – 0:1)

Branky a asistence Pardubic: 8:47 Teichman (Petr), 21:47 Šmíd (Teichman), 31:55 Žáček (Janeček), 33:12 Kourek (Dlesk), 41:45 Šmíd (Teichman), 52:58 Petr (Šmíd), 63:41 Zozulák (Levínský)

Rozhodčí: Dolanský, Sýkora; Střely na branku: 22:20; Vyloučení: 2:2; Využití: 2:0; Diváci: 103.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Škeřík, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek, Slabý – Petr, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Janeček.