751_20200227_184503.jpg

Poslední kolo základní části je tu! SOKOLI přivítají doma Tatran

Florbalisté Pardubic se připravují na poslední kolo základní části Superligy. V neděli totiž odehrají závěrečný souboj před vlastními fanoušky proti Tatranu, ve kterém budou usilovat především o důstojné zakončení základní části a také o dobré psychické rozpoložení před nejdůležitější částí sezóny. Utkání na Dašické začíná v 17 hodin.

Tatran se aktuálně nachází na sedmém místě tabulky a na svém kontě má 31 bodů. Ani takový bodový zisk mu ale před posledním kolem základní části nezajistil jistotu play off. Poslední dvě kola se totiž Tatran výsledkově i herně trápí. Nejdříve nestačil na loňského vítěze soutěže Vítkovice a poté propadl i proti Ostravě, se kterou padl doma 4:9.

Tým kouče Ladislava Štancla se stále nedokázal výsledkově zvednout. SOKOLI brali všechny tři body naposledy v roce 2019, kdy v posledním zápase loňského roku dokázali porazit Panthers Otrokovice, od té doby Východočeši získali pouze bod, a to v zápase s Hattrickem, se kterým padli až v prodloužení.  

Zvládnou SOKOLI závěrečné kolo vítězně? Zápas 26. kola Superligy florbalu začíná už v neděli 1. března od 17 hodin.

Komentář trenéra Ladislava Štancla:

„Pro nás zápas neznamená nic jiného než to, že je to poslední ostrá příprava před nejdůležitější částí sezóny. Chceme věci z tréninků přenést do zápasů, odrazit se od povedených věcí, abychom šli do play down s tím, že je v našich možnostech ho zvládnout. Tomu všichni věříme a podle toho by měl zápas s Tatranem vypadat. Tatran bojuje o play-off, my o psychické rozpoložení do play down, takže do toho oba týmy dají opravdu maximum.“

Superliga florbalu, 26. kolo:
Neděle 1. března, 17:00, SH Dašická: SOKOLI Pardubice – Tatran Teka Střešovice