Poslední utkání základní části vítězně!

SOKOLI dali zapomenout na poslední nepovedené zápasy a poradili si doma s BLACK ANGELS. Touto výhrou si upevnili 11. pozici v tabulce a v play-down vyzvou Otrokovice.

Na první gól utkání se nečekalo dlouho. Hned po třinácti vteřinách otevřel skóre Adam Šmíd, který nechal zhořknout ligovou premiéru brankáři Pfeiferovi. Duel byl vyhecovaný už od samého počátku. Poprvé vygradoval ve třinácté minutě, kdy měli potyčku Šmíd s Renčínem, ze které ale vzešel hůře pardubický kanonýr. Renčín vyfasoval dvouminutový trest, Šmíd dokonce pětiminutový. Dvouminutovou hru v nestandardním počtu hráčů dokázali využít hosté. Tomáš Hanák vystřelil, jeho střelu tečoval Prix a Haleš byl bezmocný. Následující přesilovou hru ale dokázali SOKOLI ubránit a první třetina skončila poměrem 1:1.

Ve druhé části utkání začali BLACK ANGELS stupňovat tempo své hry. Střely v této části jasně napovídají obrazu hry, SOKOLI ohrozili Pfeifera pouze dvakrát, skvěle chytající Haleš na druhé straně musel zasahovat dokonce dvanáctkrát. Hned první střela, která přišla po dvaceti vteřinách ale skončila v brance hostů. Savický se Šmídem si vyměnili role z první třetiny a první zmiňovaný vrátil SOKOLŮM vedení. Ani jeden ze dvanácti pokusů hostů neskončil za Halešem a do šaten se šlo za vedení SOKOLŮ 2:1.

Tým, co nastoupil proti SOKOLŮM na začátku třetí třetiny nebyl soupeř, ale uragán. Herní převaha se začala ukazovat i na skóre. Na 2:2 srovnával Kopecký a o minutu později poslal hosty do vedení Bauman. Po této brance ale ukázali SOKOLI obrovskou psychickou sílu, která nezmizela ani po posledních nepovedených zápasech a začal obrat. Adam Šmíd nejprve srovnával a během dvou minut dokončil hattrick, čímž vrátil vedení na stranu Pardubic. Tyto dvě branky týmu pomohly, další dvě přidal Petržela a rozdíl ve skóre byl již tříbrankový, což donutilo hosty sáhnout ke hře bez brankáře. Tu se podařilo využít komu jinému než Šmídovi, který korunoval svůj skvělý večer šestým bodem v zápase. “A” tým se tedy na play-down naladil nejlépe jak to šlo, zvítězil 7:3 a vyhlíží sérii s Otrokovicemi, která začne 27.3.

Livesport Superliga, 26. kolo:

SOKOLI Pardubice – BLACK ANGELS 7:3 (1:1,1:0,5:2)

Branky Pardubic: 00:13 Adam Šmíd, 20:20 Jan Savický, 45:58 Adam Šmíd, 47:32 Adam Šmíd, 52:32 David Petržela, 58:16 David Petržela, 59:22 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Weinelt, Rusin, Lehký, Žáček, Černý, Formánek

Sestřih branek: SOKOLI Pardubice vs. BLACK ANGELS