681_20190823_081824.jpg

Představení trenérských týmů dětských kategorií. Přípravku povede Ladislav Štancl.

Přinášíme sérii článků, kde bychom vám rádi představili trenérské týmy, které se budou v nové sezóně starat a sportovní zážitky svých svěřenců. Na počátku letní přípravy jsme představili realizační týmy našich elitních kategorií. V dalších dnech vám postupně představíme trenéry, kteří povedou hobby dětské kategorie.

Jelikož je práce s dětmi a mládeží jednou z nejdůležitějších činností v našem klubu, na kterou klademe opravdu velký důraz, jsou trenérské týmy postupně skládány již několik měsíců před koncem předchozí sezóny. „Důkazem toho, že je pro nás práce s dětskými kategoriemi opravdu velmi důležitá je fakt, že k dětským kategoriím dáváme klubové elitní trenéry, kteří působí v elitním florbalu a dokáží výborně pracovat i s těmi nejmenšími,“ vyjádřil se k obsazení trenérských týmů generální manažer Martin Zozulák.

Jako první vám představíme trenérský tým našich nejmenších Sokolíků z přípravky. V roli garanta celé kategorie bude v sezóně 2019/2020 působit klubový šéftrenér Ladislav Štancl, který bude mít k ruce další perspektivní trenéry. Trenérský tým tak budou společně s ním tvořit Bára Musilová, Eliška Kuchtová, David Petržela a Šimon Petrjánoš.

Bára Musilová a Eliška Kuchtová se na chodu přípravky podílely již v předešlé sezóně, znají se tedy jak s rodiči, tak i s dětmi, které budou v přípravce pokračovat. David Petržela je členem kádru A týmu a poprvé se aktivně zapojí i do klubového trenérského týmu díky jeho přesunu do Pardubic na vysokou školu. Šimon Petrjánoš je v klubu úplným nováčkem. Dal by se označit jako jeden z produktů naší jarní akce, která nesla název Sokolská výzva. Šimon se přihlásil a později se stal součástí našeho nově vzniklého junior B týmu a nyní se aktivně zapojí i do trenérské činnosti.

V kategorii přípravky jde v tréninkovém procesu především o všeobecný sportovní pohyb, zábavu a o to, aby děti získaly pozitivní vztah ke sportu jako takovému. Tréninky budou tedy především hravé, pohybové a v rámci toho všeho se budeme postupně seznamovat i se základy florbalu. Přípravka je v tomto ohledu poměrně specifická, protože je zde věkové rozmezí ročníků narození 2011–2014, což je u dětí velmi znát. Proto bude několik tréninkových skupin tak, aby se trenéři mohli všem adekvátně věnovat a veškerá tréninková činnosti tak byla maximálně efektivní.

Šéftrenér klubu a garant kategorie Ladislav Štancl: „Jsem moc rád za to, jaký trenérský tým se nám podařilo u přípravky sestavit. Budu spolupracovat s mladými a perspektivními trenérkami a trenéry, kteří do toho mají velkou chuť. Těším se na tréninkové jednotky, které se budeme snažit společně s dětmi maximálně užít. Věřím, že se nám podaří vtáhnout do celého tréninkového procesu i rodiče, aby viděli, jak se s jejich dětmi pracuje, co všechno během tréninků zažívají a prožívají. Postupně tak chceme tvořit komunitu přípravky, která bude součástí velké komunity našeho klubu.“