Série s SKV se do Prahy stěhuje za vyrovnaného stavu

Sobotní prohra, nedělní výhra. To je víkendová bilance “A” týmu v sérii play-down. Za stavu 1:1 se bude pokračovat za týden v Praze.

Sobotní utkání jasně ukázalo, co znamená play-down. Plno osobních soubojů, zblokovaných střel a emocí na obou stranách, to byly faktory, které provázely celý zápas a budou provázet celou sérii. Již po 49 vteřinách otevíral premiérovou superligovou trefou skóre utkání mladík Jan Nezval, na jehož branku navázal o osm minut později Michael Smola.

Po těchto brankách nastal na téměř 40 minut tuhý boj o každý metr na palubovce. SKV hnal za vyrovnáním hlasitý kotel a na hráčích hostů byla postupem času znát větší chuť. Tuto chuť hosté proměnili ve srovnání, o to se postarali Ivan Pergler a Vojtěch Klápa. Za vyrovnaného stavu pokračoval boj, který dovedl zápas až do prodloužení.

V play-down se již prodloužení nehraje tři proti třem, nýbrž v plném počtu a deset minut. Napětí v hale by se v osmi minutách prodloužení dalo krájet, to ale utnul gól Jana Procházky, který natáhl ke střele a rozjásal hostující střídačku a příznivce SKV. “A” tým z prvního zápasu play-down odešel jako poražený.

Jestli úvodní dvojzápas série něco ukázal, tak je to rozhodně fakt, že každý zápas je naprosto odlišný. Nedělní zápas totiž začal naprosto odlišně, než sobotní. V úvodních čtyřech minutách diváci na Dašické viděli čtyři branky, dvě od obou týmů, bylo to tedy hned 2:2. Ještě v první třetině SOKOLI soupeři odskočili, Lukáš Kučera přidal druhou branku v utkání. “A” tým byl klidnější než v sobotu a to se podepsalo na výsledkové tabuli. Ve druhé třetině se trefili Zozulák s Teichmanem a i přes snížení SKV v závěru šli SOKOLI do závěru zápasu ve vedení.

Závěr zápasu si již “A” tým zkušeně pohlídal, po brance Žáčka šli hosté do téměř šestiminutové hry bez brankáře, ve které ale díky bojovnosti a obětavosti obrany a perfektnímu Halešovi inkasovali pouze jednou. SOKOLI si tedy připsali důležitý srovnávací bod za výhru 6:4 a do Prahy pojedou bojovat za vyrovnaného stavu.

Livesport Superliga play-down, 1. a 2. zápas:

1. zápas:

SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 2:3p (2:0,0:0,0:2;0:1)

Branky Pardubic: 00:48 Jan Nezval, 08:35 Michael Smola

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Prix, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý

2. zápas:

SOKOLI Pardubice – TJ Sokol Královské Vinohrady 6:4 (3:2,2:1,1:2)

Branky Pardubic: 00:36 David Petržela, 03:31 Lukáš Kučera, 17:22 Lukáš Kučera, 22:07 Ivo Teichman, 25:14 Martin Zozulák, 54:15 David Žáček

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Pakosta, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Prix, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý