SKV se v sérii ujímá vedení

Zápas, který nabídl úplně vše, viděli perfektní diváci na Dašické. SOKOLI ale perfektní obrat nedotáhli a prohráli v prodloužení.

První třetinu jako z hororu zažili hráči “A” týmu. SKV vstoupilo do zápasu mnohem lépe než SOKOLI a postupně se to začalo projevovat také na světelné tabuli. Po šestnácti minutách hry SOKOLI prohrávali již 0:5, nic ale nevzdali. Do konce třetiny se podařilo snížit Přemku Pakostovi, který vrátil “A” týmu naději.

Do druhé třetiny nastoupil za Pardubice úplně jiný tým. Hráčům se vrátilo sebevědomí a bylo to znát. Postupně snižovali Šmíd, Kučera a Zozulák a rozdíl ve skóre byl pouze jednobrankový. Po brance Zozuláka ale přišla pro SOKOLY znovu velká rána. Vojtěch Klápa využil chyby v obraně a Vinohrady díky této brance znovu odskočily. Třetina se již odehrála bez branek, rozuzlení zápasu tedy čekalo na třetí periodu.

Ve třetí třetině byl jasně vidět hladovější tým. Tím byli SOKOLI, kteří se od začátku třetiny hnali za vyrovnáním. To se povedlo již po čtyřech minutách této části. Zásluhu na tom měli Přemek Pakosta s Ivo Teichmanem a začínalo se od nuly. Po srovnání SOKOLI ukázali co je v této sérii nejvíce zdobí. To jsou přesilové hry, byly jim v zápase nabídnuty dvě a obě využili. Druhá byla využita deset minut před koncem zápasu díky střele Lukáše Prixe a velkolepý obrat byl na světě. Zápas ale neskončil, dvě minuty po brance Prixe totiž Hartman předvedl individuální akci z vlastní poloviny a i s příspěvkem velkého kusu štěstí srovnal na 7:7. Po této brance již oba týmy nechtěly udělat chybu, to se také nestalo a zápas pokračoval v prodloužení.

Prodloužení si fantastická kulisa na Dašické moc neužila. V čase 60:52 totiž natáhl ke střele Lukáš Gregor, nedal Halešovi šanci a rozhodl zápas ve prospěch Vinohrad. SOKOLI tedy i přes famózní návrat do zápasu třetí bod v sérii nepřidali a ve čtvrtek na Vinohradech budou čelit prohře v celé sérii.

Livesport Superliga play-down, 5. zápas:

SOKOLI Pardubice - TJ Sokol Královské Vinohrady 7:8p (1:5,3:1,3:1;0:1)

Branky Pardubic: 16:35 Přemek Pakosta, 21:58 Adam Šmíd, 32:36 Lukáš Kučera, 34:44 Martin Zozulák, 43:32 Přemek Pakosta, 43:55 Ivo Teichman, 49:16 Lukáš Prix

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Klein, Prix, Slabý, Křinka, Šmíd, Savický, Petržela, Smola, Žáček, Černý