Související zápas

SOKOLI Pardubice

Sokol porazil Bulldogs 4:0 na zápasy a slaví záchranu Superligy

Pardubice navázaly na dvě výhry z Brna a také před domácími fanoušky slavily dvě vítězství, čímž se definitivně zachránily v Tipsport Superlize i pro následující ročník. Ani jeden z duelů na Dašické však nebyl jednoduchý, ve třetím utkání série rozhodl Sokol dvě minuty před koncem a v poslední zápas sezony vybojovaly ve svůj prospěch až v nájezdech, v obou případech rozhodl kapitán Zozulák.

Vstup do třetího utkání série 1. kola play down mělo lepší Brno, které se po třech minutách ujalo vedení. Jenže to mu nevydrželo ani minutu, když se v přesilovce trefil z pravé strany nad nohu brankáře Bartka Přemek Pakosta – 1:1. Michal Pešák vrátil v 1. třetině znovu vedení na stranu hostů, za Sokol odpověděl v závěru třetiny z pravé strany Teichman.

Druhá třetina patřila gólově Brnu, to bylo střelecky aktivnější, za což bylo odměněno dvěma přesnými zásahy, na 4:2 z jejich pohledu zvyšovali hosté dvě vteřiny před druhou sirénou. To však s Pardubicemi nic neudělalo a po povedeném nástupu do závěrečné dvacetiminutovky během pěti minut srovnaly. Po křižné přihrávce od Formánka pálil z levé strany přesně do horního rohu Martin Zozulák. Na Šmídovu nahrávku od zadního mantinelu si naběhl před bránu Ivo Teichman a svou druhou trefou v zápase srovnával na 4:4. Pardubičtí rozsekli zápas ve svůj prospěch v čase 57:58, kdy si kapitán Zozulák na pravé straně přebral míček od Teichmana a přes hráče vypálil přesně pod levou ruku gólmana – 5:4.

3. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 5:4 (2:2, 0:2, 3:0)

Branky a asistence Pardubic: 3:23 Pakosta (Dlesk), 19:06 Teichman (Šmíd), 41:31 Zozulák (Formánek), 44:43 Teichman (Šmíd), 57:58 Zozulák (Teichman).

Rozhodčí: Furmánek, Šolc; Střely na branku: 25:24; Vyloučení: 1:2; Využití: 1:0; Diváci: 313.

Sestava Pardubic: Haleš (Levínský) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

První třetina čtvrtého duelu série byla velice opatrná z obou stran, ani jeden tým nechtěl udělat chybu. Domácí byli v úvodu aktivnější, do zajímavé šance se dostal Kourek, ale nedokázal dorazit balonek do prázdné branky. V úvodu druhé třetiny zachránila brankáře Levínského branková konstrukce, ve 25. minutě už ale inkasoval z hole Němce. Jenže ani tentokrát nenechaly Pardubice svého soupeře dlouho ve vedení, Kourek vyslal do úniku Davida Žáčka a po jednadvaceti vteřinách hry bylo srovnáno. Ve 37. minutě se Sokol dostal do vedení využitou přesilovou hrou, Adam Šmíd se ujal balonku u pravého mantinelu a parádní ranou na bližší tyč nedal Kuhnovi šanci zakročit – 2:1. Po pěti minutách třetí části bylo srovnáno na 2:2 a tento stav i přes pardubickou aktivitu vydržel až do konce základní hrací doby.

Ani desetiminutové prodloužení o vítězi nerozhodlo, a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V nich naskočil do akce ze střídačky na domácí straně brankář Martin Haleš, jenž chytal v neděli odpoledne za juniory. V první sérii inkasoval, skóroval ale také mladík Šmíd. Ve druhé sérii už si s nájezdem hostí poradil, Martin Zozulák proměnil a jeho nájezd se nakonec ukázal jako vítězný. Jelikož Haleš zneškodnil další dvě trestná střílení a Ivo Teichman si poradil se střídajícím brankářem Bartkem. Pardubičtí tak mohli slavit záchranu v nejkratší možné době.

4. zápas 1. kola play down Tipsport Superligy:

Sokol Pardubice – Bulldogs Brno 3:2 po sam. náj. (0:0, 2:1, 0:1 – 0:0)

Branky a asistence Pardubic: 25:18 Žáček (Kourek), 36:12 Šmíd (Dlesk), rozh. náj. Zozulák.

Rozhodčí: Černý, Janoušek; Střely na branku: 17:15; Vyloučení: 1:1; Využití: 1:0; Diváci: 261.

Sestava Pardubic: Levínský (Haleš) – Oubrecht, Škeřík, Slabý, Prix, Bílý, Krigovský, Formánek – Petr, Janeček, Zozulák, Kourek, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Savický, Žáček, Černý.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Stav série je 4:0 a to už něco znamená! Jsem rád, že jsme zvládli sérii, která nebyla vůbec jednoduchá. Všechna utkání byla vyrovnaní a vyvrcholilo to dnešními nájezdy. Zaslouženě jsme si došli pro Superligu i na příští sezónu, prokázali jsme větší kvalitu a mentální připravenost. Díky všem hráčům za předvedené výkony a celou sezónu. Slovy klasika: Jsem dojatý!“