Sokol utrpěl v Mladé Boleslavi vysokou porážku

Východočeši nedokázali navázat na zlepšené výkony z předchozích dvou utkání a v posledním zápase před dlouhou reprezentační přestávkou padli v Mladé Boleslavi vysoko 13:4.

Pardubicím nevyšel vstup do zápasu, na začátku čtvrté minuty prohrávaly 2:0. Na další obdrženou branku odpověděl Sokol využitou přesilovkou, Pakosta vrátil míček rychle zpět Martinu Zozulákovi, který překonal Musila střelou ze střední vzdálenosti. Místo dalšího snížení se po chybě hostů v rozehrávce opět prosadili domácí, kteří gólovou akci vykombinovali až do prázdné branky – 4:1.

Ani vstup do druhé části Východočeši nezvládli, během prvních tří minut třikrát inkasovali. V polovině zápasu Sokol prohrával již 9:1, do konce třetiny dokázal zabrat a snížit. Nejprve využil Martin Zozulák Teichmanovu zpětnou přihrávku do druhé vlny a zakončoval do prázdné branky vracejícího se Musila. Po nahrávce od Bílého prostřelil bývalého pardubického brankáře z pravé strany na bližší tyč Tomáš Dlesk – 9:3

O další snížení hrozivého náskoku Mladé Boleslavi se postaral Přemek Pakosta po parádní nahrávce do předbrankového prostoru od Šmída. Florbalisté z města automobilů už poté ale zastavily svého soupeře, který se začal pomalu dostávat zpět do zápasu a naopak sami navýšili svůj gólový účet na konečných 13:4.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla: „Naše nedůslednost, naivita a množství individuálních chyb, to jsou věci, které rozhodly zápas. Nyní budeme měsíc tvrdě pracovat a připravíme se na klíčovou fázi sezony.

Tipsport Superliga, 14. kolo:

Technology Florbal MB – Sokol Pardubice 13:4 (4:1, 5:2, 4:1)

Branky a asistence Pardubic: 12:07 Zozulák (Pakosta), 34:35 Zozulák (Teichman), 36:27 Dlesk (Bílý), 44:09 Pakosta (Šmíd).

Rozhodčí: Pangerl, Šedivý; Střely na branku: 26:25; Vyloučení: 1:0; Využití: 0:1; Diváci: 302.

Sestava Pardubic: Haleš (Vítek) – Škeřík, Slabý, Hušek, Prix, Bílý, Krigovský, Kaluža, Formánek – Petr, Zozulák, Teichman, Dlesk, Pakosta, Šmíd, Žáček, Černý, Petržela.