678_20190812_123120.jpg

Sokol vyráží za obhajobou poháru!

Sokol Pardubice, jako vítěz posledního ročníku Poháru České pojišťovny, čeká první soutěžní utkání v roce 2019. Už v úterý se Východočeši postaví hráčům Bulldogs Brno. Utkání se odehraje ve Sportovní hale Sportpoint v Brně od 19 hodin. Hráči budou chtít navázat na skvělé tažení z minulé sezony, kdy dokázali vůbec poprvé v historii klubu ovládnout tuto soutěž a zvednout tak trofej nad hlavu. Příležitost ukázat, že to myslí vážně, budou mít proti soupeři, kterého porazili minulý rok v play-down 4:0 na zápasy. Druhá nejprestižnější soutěž v České republice mění název. V aktuálním ročníku se můžeme těšit na Pohár Českého florbalu. V minulých letech se soutěž hrála pod názvem Pohár České pojišťovny.

„Pohár bereme jako součást herní přípravy. Samozřejmě s vidinou toho, jaký úspěch se nám v loňské sezóně povedl. V Brně nás čeká těžký zápas a my v něm chceme navázat na Czech open a zapracovat na nedostatcích jak v obranné fázi, tak v útoku, kde chceme být určitě nebezpečnější a efektivnější,“ říká hlavní trenér Ladislav Štancl.

Sokolu se podařilo vyhrát Pohár poprvé v historii klubu. Loňské finále proti tradičnímu soupeři z Liberce se konalo za úžasné fanouškovské podpory a pro většinu mladého kádru Pardubic znamenalo velkou zkušenost.

„Chceme opět zvednout pohár nad hlavu. Byl to neuvěřitelný pocit a uděláme pro to maximum. Hrajeme s Bulldogs, které jsme na závěr sezóny čtyřikrát porazili, tak doufám, že na to opět navážeme,“ doplnil obránce Lukáš Prix.