Související zápasy

SOKOLI Pardubice

SOKOLI berou z venkovních výjezdů dva body

Dva těžké zápasy má za sebou mužský celek. Ten se nejprve v pátek vydal na půdu Panthers Otrokovice a následně v neděli pak na hřiště ostravského FBC.

PSG PANTHERS OTROKOVICE - SOKOLI Pardubice

Do velmi důležitého utkání na otrokovické půdě vstoupili lépe pardubičtí hráči. Ve čtvrté minutě utkání za dobrý vstup byli také odměněni, skóre otevřel Adam Šmíd. Ve dvanácté minutě přišel první z důležitých momentů zápasu, po vyloučení Šmída si protesty neodpustil domácí trenér Ševčík, který vyfasoval trest ve hře a Otrokovice pokračovali v zápase bez trenéra. Otrokovické hráče jako by to nakoplo, v patnácté minutě srovnávali zásluhou Petera Nehily. Vyrovnaný stav ale neplatil o první přestávce, díky brance Zozuláka minutu před koncem třetiny SOKOLI znovu vedli.

Třetinou divácky nejméně atraktivní byla druhá, v té začali lépe domácí, kteří brzy po jejím začátku znovu srovnávali díky střele z florbalky Františka Vykopala. Po hluché pasáži, kdy šance likvidovali oba brankáři se skóre měnilo třináct minut po brance Vykopala, když téměř z nulového úhlu trefil volnou skulinku Milan Bína a SOKOLI znovu vedli.

Domácí se hnali za vyrovnáním a Denemark v brance měl plné ruce práce. Poté, co zlikvidoval také nájezd Vykopala už ale kapituloval, během necelých dvou minut v polovině třetí periody dokázali panteři díky brankám Kubíčka a Hrabala otočit vývoj utkání. Vyhrocený zápas pokračoval také po těchto brankách, čtyři minuty před koncem základní hrací doby se pustil pusu na špacír Ivo Teichman a nejen, že diváci na otrokovickém „Štěrkovišti“ viděli další osobní trest, SOKOLI ale hlavně hráli v momentě, kdy usilovali o vyrovnání, v oslabení. Ani početní nevýhoda ale nezastavila Adama Šmída, který potrestal chybu v přesilové hře soupeře a srovnal na 4:4.

Když se v Otrokovicích vše schylovalo k prodloužení 3na3, tak kapitán SOKOLŮ Jakub Burian pět vteřin do konce základní hrací doby musel hasit šanci domácích, při které ale zahrál na zemi, také do prodloužení tedy šli SOKOLI v početní nevýhodě. Toho se ale nezalekla trojice Šmíd – Prix – Zozulák, která soupeři prakticky nepůjčila míček a půl minuty po začátku prodloužení fantastickou individuální akcí rozhodl Martin Zozulák a zisku bonusového bodu pro pardubický tým.

Livesport Superliga, 21. kolo:

PSG Panthers Otrokovice – SOKOLI Pardubice 4:5p (1:2,1:1,2:1;0:1)

Branky Pardubic: 3:15 Adam Šmíd, 19:05 Martin Zozulák, 35:47 Milan Bína, 58:35 Adam Šmíd, 60:38 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Prix, Burian, Zozulák, Teichman, Šmíd, Machatý, Žáček, Bína, Ďopan, Slabý, Křinka, Šimák, Kohoutek, Černý, Klein, Viterna, Kučera, Sákra

Komentář trenéra Ladislava Štancla a nejlepšího hráče Ondřeje Machatého: (od času 1:55)

Sestřih branek:

FBC ČPP BYSTROŇ GROUP OSTRAVA - SOKOLI Pardubice

Na rozdíl od pátečního zápasu v Otrokovicích, do zápase v Ostravě SOKOLI nevstoupili dobře. Již ve třetí minutě otevřel skóre zápasu Daniel Chatrný a když se poté v sedmé minutě trefil znovu, SOKOLI již prohrávali a dvě branky. Ostravský tým pokračoval ve větší aktivitě na hřišti také nadále a ta se mu vyplatila. Deset minut po druhé trefě Chatrného zvýšil náskok domácích Lukáš Pešat. SOKOLI ale nic nevzdali, do pauzy se jim podařilo ještě snížit, díky brankám Žáčka a Ďopana se tedy šlo do šaten za jednobrankového vedení Ostravy.

Na dobrý konec první periody SOKOLI navázat nedokázali. Do druhé třetiny totiž vstoupili lépe znovu domácí, dvěma brankami v krátkém časovém sledu se jim podařilo znovu odskočit do tříbrankového vedení. Když poté navíc přesilovou hru využil Pavel Baarabáš, nevypadalo to s pardubickým týmem vůbec dobře. Jiskru naděje pro pardubický tým vykřesal Martin Zozulák, který proměněným nájezdem snižoval na 3:6 z pohledu SOKOLŮ.

S jasným cílem – dorovnat tříbrankové manko vstoupili SOKOLI do třetí třetiny. Dvanáct minut se jim nedařilo překonat brankáře Klinku, poté se ale podruhé v zápase trefil Zozulák a SOKOLI již byli na dostřel. Před koncem základní hrací doby sáhli ke hře bez brankáře, která ale nebyla úspěšná, naopak v poslední sekundě utkání ještě ostravští hráči trefili prázdnou branku a potvrdili tak zisk tří bodů výsledkem 7:4.

Livesport Superliga, 22. kolo:

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava – SOKOLI Pardubice 7:4 (3:2,3:1,1:1)

Branky Pardubic: 16:30 David Žáček, 18:30 Marek Ďopan, 34:34 Martin Zozulák, 52:07 Martin Zozulák

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Šimák, Zozulák, Viterna, Kohoutek, Kučera, Teichman, Bína, Žáček, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Křinka, Machatý, Burian, Černý, Ďopan