Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI berou ze SCHOOL MATCHE tři body

Přerušení černé série deseti proher nemohlo pro SOKOLY přijít v lepší moment. Před 4175 diváky v enteria aréně zdolali Českou Lípu.

SOKOLI, stejně jako do utkání proti Tatranu, vstoupili do zápasu lépe. Hned ve druhé minutě využil přesné nahrávky Kučery David Žáček, který poprvé rozjásal 4175 diváků na tribunách. Domácí vedli až do desáté minuty, těsně po skončení přesilové hry našel výbornou přihrávku přes šířku hřiště Štěrba Kopiče, který srovnával na 1:1. Zbytek třetiny se vzhledem k důležitosti utkání pro oba týmy hrál velmi opatrně a diváci již branku neviděli.

Také do druhé třetiny vstoupili SOKOLI jako aktivnější tým. Herní převaha se ale dlouho nepodepisovala na skóre. To se změnilo těsně před polovinou utkání, když střelou z první sovu první branku v sezóně vstřelil kapitán Jakub Burian a vrátil SOKOLŮM vedení. To ale znovu netrvalo dlouho, necelé dvě minuty po brance totiž rozhodčí nařídili trestné střílení, které chladnokrevně proměnil pardubickým fanouškům známý Radek Krajcigr. Vyrovnaný stav ale znovu neplatil ani celé dvě minuty, SOKOLI se znovu dostali do vedení díky brance Milana Bíny.

S jednobrankovým vedením nastoupili pardubičtí hráči do třetí periody. To jim ale nestačilo, těsně po začátku totiž zvyšoval střelou, kterou muselo potvrdit video, Lukáš Kučera na 4:2. O chvíli později se ale hosté dostali zpět na dostřel, totožnou akcí jako v první třetině snižoval Ondřej Kopič. Po brance mladíka v dresu České Lípy si ale vzalo slovo úderné duo Zozulák – Šmíd, když první jmenovaný vymyslel dvě geniální přihrávky a druhý neměl dvakrát problém překonat Dvořáka v brance. Když byl šest minut před koncem vyloučen hostující Pekárek, diváci už si mohli myslet, že SOKOLI dotáhnou tříbrankový náskok do klidného a zdárného konce, to si ale nemyslel Jan Peška, který pláchl pardubické obraně a nenápadnou střelou překonal brankáře Haleše. Když poté navíc zbytečné chyby v obraně tři minuty před koncem využil druhou brankou v zápase Krajcigr, bylo v enteria aréně zaděláno na pořádné drama. Českolipští hráči sáhli k risku při hře bez brankáře, ale ten se jim nevyplatil, minutu před koncem základní hrací doby toho využil Adam Šmíd, který zkompletoval hattrick a hala začínala slavit. Oslavy se ale musely ještě odložit, důrazný Slaný před brankou půl minuty před koncem znovu snižoval na jednobrankový rozdíl. Závěr zápasu si již ale SOKOLI pohlídali a i přes potyčku se závěrečnou sirénou mohli slavit zisk vydřených tří bodů.

Do enteria arény zavítalo skvělých 4175 diváků, což je třetí nejvyšší návštěva v historii florbalových utkání základní části nejvyšší florbalové soutěže. První dvě místa drží taktéž SOKOLI. V roce prosinci roku 2019 navštívilo School Match 4850 diváků. V září roku 2018 se do enteria areny vměstnalo 5108 diváků.

Livesport Superliga, 20. kolo:

SOKOLI Pardubice – FBC 4CLEAN Česká Lípa 7:6 (1:1,2:1,4:4)

Branky Pardubic: 01:28 David Žáček, 28:44 Jakub Burian, 32:04 Milan Bína, 42:29 Lukáš Kučera, 48:45 Adam Šmíd, 53:34 Adam Šmíd, 59:13 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Burian, Prix, Zozulák, Teichman, Šmíd, Ďopan, Šimák, Kučera, Bína, Žáček, Slabý, Nezval, Křinka, Machatý, Klein, Černý, Viterna, Kohoutek