SOKOLI berou ze zápasu s Českou Lípou bod

Poprvé v letošní sezóně došel zápas pardubického “A” týmu až do nájezdů. V těch rozhodl českolipský Jirsa a přisoudil bod navíc soupeři.

SOKOLI v důležitém zápase začali lépe než soupeř. Byli aktivnější a hnali se za úvodním gólem utkání. Ten přišel hned ve čtvrté minutě, Pakosta s Kučerou se vydali napadat, obrali obránce o míček a druhý zmiňovaný zakončoval do odkryté branky. Vedení vydrželo “A” týmu 4 minuty, srovnával Ondřej Kopič. Odpověď na sebe ale nenechala čekat dlouho, po minutě a kombinaci s
Přemkem Pakostou srovnával Lukáš Prix. Na jeho branku navázal Přemek Pakosta sám, který tedy ke dvěma asistencím přidal v první třetině i branku a SOKOLI vedli o dvě branky. Do závěrečné sirény se ale hostům ještě povedlo snížit, střelcem byl Daniel Štěrba.

Na začátku druhé třetiny SOKOLI znovu odskočili do dvoubrankového vedení. Přesilovou hru se podařilo využít Janu Savickému a skóre bylo 4:2. Střelecky aktivnější v zápase byli hosté, ve druhé třetině vyslali na brankáře Haleše 12 projektilů, jen jeden byl ale úspěšný, míček za Halešova záda dostal Marek Dzierža. SOKOLI už brankáře Dvořáka v této části hry nepřekonali, do šaten se šlo za stavu 4:3.

“A” týmu se ve třetí třetině povedlo odskočit znovu do dvoubrankového rozdílu, další přesilovou hru využil Lukáš Kučera. Po dvou přesilovkových brankách přišla branka v přesilovce SOKOLŮ také do branky Haleše, v oslabení skóroval Jirsa. V té samé přesilové hře ale SOKOLI znovu odskočili do dvoubrankového vedení, třetí přesilovou hru zhodnotil kapitán Pakosta. Brankou Pakosty ale ofenzivní tažení “A” týmu v zápase skončilo, Česká Lípa díky brankám Slaného a Tichého srovnala. Také podruhé v sezóně vzájemný zápas SOKOLŮ a České Lípy nerozhodla základní hrací doba, šlo se do prodloužení.

Velmi opatrné prodloužení viděli diváci na Dašické, bez větších šancí uběhlo celých pět minut a šlo se do nájezdů. V dovednostní soutěži rozhodl českolipský Jakub Jirsa a přisoudil soupeři bod navíc, SOKOLI tedy ani potřetí v sezóněnezvítězili v zápase, které muselo rozhodnout nastavení a do tabulky si připisují pouze bod.