Související zápas

SOKOLI Pardubice
1069_20230108_134852.jpg

SOKOLI favorita nepřekvapili

Oslabené sestavě pardubických SOKOLŮ se na ostravské Dubině překvapit favorita nepodařilo, SOKOLI prohráli vysoko 3:14.

Zápas přitom z pardubické strany nezačal vůbec špatně. Tým, který ničí zranění, se do Ostravy vydal rvát ze všech sil a v první třetině se hrál vyrovnaný florbal. Ačkoliv domácí odskočili do vedení 2:0 díky brankám Fukaly a mladšímu z bratrů Gattnarů, SOKOLI nesložili zbraně a díky brankám Křinka a Kohoutka srovnali na 2:2. Do šaten se ale za vyrovnaného stavu nešlo, na 3:2 zvyšoval domácí Šindler, který uzavřel skóre první třetiny.

Ve druhé třetině už se začala projevovat velká absence klíčových hráčů Pardubic. Domácí hráči na hřišti začali naprosto dominovat a dostávali míček za míčkem za záda Denemarka. Ve druhé třetině se domácí hráči trefili šestkrát a dostali se do pohodlného vedení. Stejný trend pokračoval také ve třetí části utkání, v té se domácí trefili ještě pětkrát, také jednou kapituloval brankář Jasiok, kterého překonal David Žáček.

Vítkovice pardubický tým přestříleli jasně 28:7, Denemarka v brance překonali 14x a dominantním výkonem dokráčeli k zisku tří bodů. Na straně Pardubic se dají najít i pozitiva, těmi byly například první branka v letošní sezóně pro mladíka Křinku, první kanadský bod pro dalšího z mladíků v týmu Jakuba Šimáka nebo také premiérový start v Livesport Superlize brankáře Vojtěcha Ujce, který kryl záda Matěji Denemarkovi. Nyní čeká SOKOLY důležitý úkol, tím bude doléčit všechna zranění a důsledně se připravit na rozhodující fázi sezóny.

Livesport Superliga, 18. kolo:

1.SC TEMPISH Vítkovice - SOKOLI Pardubice 14:3 (3:2,6:0,5:1)

Branky Pardubic: 12:42 Petr Křinka, 13:42 Jiří Kohoutek, 53:55 David Žáček

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Ujec - Šimák, Viterna, Kohoutek, Žáček, Slabý, Klein, Šmíd, Prix, Křinka, Machatý, Ďopan, Černý, Bína, Sákra

Pozápasové hodnocení trenérů a nejlepších hráčů utkání:

Sestřih branek: