SOKOLI míří do 2. kola play-down

SOKOLŮM se SKV porazit nepovedlo. Jejich soupeři tedy po vítězství v sérii sezóna končí. “A” tým bude pokračovat v play-down s Hattrickem Brno.

Bez branek, bez větších ohrožení branek, s nejvyšší možnou opatrností odehraná. Tak by se stručně a výstižně dala popsat první třetina zápasu o prodloužení série. Oba týmy věděly, o co se hraje a tak také průběh vypadal. SKV SOKOLY přestřílelo 9:4. Se všemi střelami si ale Martin Haleš poradil, jeho protějšek také vykryl všechny střely SOKOLŮ, pokračovalo se za bezbrankového stavu.

Druhá třetina již začala aktivněji. SOKOLŮM byla hned na jejím začátku nabídnuta přesilová hra a jak je tomu v této sérii zvykem, proměnili ji. Vedení si ale hráči “A” týmu užili pouhých 38 vteřin, po této době totiž srovnával Jan Fiala. Po brance Fialy ubránili SOKOLI čtyřminutové oslabení, na střelu Ježka o chvíli později už ale byli krátcí, SKV šlo do vedení. U jednobrankového vedení nezůstalo, šest minut po této brance Procházka zvyšoval na 3:1.

Třetí třetina začala tak, jak se dalo očekávat. SOKOLI se tlačili za vyrovnáním, končili ale na perfektní obraně SKV. Až po třinácti minutách střeleckou smůlu prolomil druhou brankou v zápase Adam Šmíd a o zápletku do posledních minut bylo postaráno. Tu ale rozsekl druhou brankou v zápase Jan Fiala, který zvýšil znovu na dvoubrankový náskok SKV. Na jeho branku navázal střelou do prázdné branky ještě Ivan Pergler, na nějž navázal Zbyněk Stuchlík, kteří zpečetili osud SOKOLŮ.

Série končí, další začíná. “A” týmu se SKV porazit nepovedlo, v sérii prohrál 2:4 na zápasy a sezóna mu bude pokračovat. O superligovou příslušnost v příští sezóně budou bojovat s Hattrickem Brno.