Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI na Chodově vysoko prohráli

Torzo týmu trápícího se zraněními a nemocemi vyrazilo k utkání 25. kola s Chodovem, na ten SOKOLI nestačili a prohráli 4:11.

Zápas začal z pohledu SOKOLŮ velmi dobře. Až do osmé minuty se v hale na Jižním Městě hrála vyrovnaná partie bez branek, poté ale chodovští hráči začali trestat pardubické chyby a postupně se dostávali do vedení. V rozmezí čtyř minut se postupně trefili Bauer, Vošta, Matoušek a Netrefa a domácí byli rázem v pohodlném vedení. Na tyto branky dokázali SOKOLI reagovat pouze jednou, krásnou individuální akci předvedl Martin Zozulák, který poté předložil míček Šmídovi, kterému nedělalo problém překonat bezmocného Hodíka. Po brance Šmída úřadovali ale znovu chodovští hráči, před pauzou jejich vedení navýšili Votava s Ondruškem a týmy šly do šaten při pětibrankovém vedení domácích.

Hned první minuta druhé třetiny přinesla další ránu pro pardubický mladý tým, baseballovým způsobem se prosadil Ondrušek a znovu překonal Denemarka v brance. Po této brance se ale SOKOLI zvedli a začal se hrát vyrovnaný florbal. Pardubický tým dokonce začal dotahovat manko, když se nejprve prosadil Jiří Kohoutek a vzápětí využil přesilovou hru Lukáš Prix. Také domácí tým se ale v rámci druhé periody prosadil dvakrát a v pauze mezi třetinami vedl o šest branek.

Vyrovnané utkání pokračovalo také ve třetí třetině, ve které se domácí prosadili dvakrát, za SOKOLY odpověděl druhou využitou přesilovou hrou v zápase kapitán týmu Jakub Burian. Pardubičtí hráči tedy doplatili na velmi nepovedenou první třetinu a v celkovém součtu na Chodově prohráli 4:11.

I přes nepříznivý výsledek se v zápase dají najít pozitiva, na straně SOKOLŮ totiž v zápase nastoupilo osm hráčů juniorského věku, čtyři z těchto hráčů si navíc odbyli svou superligovou premiéru.

Livesport Superliga, 25. kolo:

FAT PIPE Florbal Chodov – SOKOLI Pardubice 11:4 (6:1,3:2,2:1)

Branky Pardubic: 16:10 Adam Šmíd, 21:37 Jiří Kohoutek, 24:55 Lukáš Prix, 50:52 Jakub Burian

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Matějka – Burian, Prix, Zozulák, Machatý, Šmíd, Kaluža, Ďopan, Kohoutek, Bína, Nezval, Viterna, Šimák, Belej, Drahný, Puchner, Kvasil