SOKOLI na favorita nestačili

“A” tým v zápase s lídrem tabulky potvrdil stoupající tendenci výkonů, na tým Tatranu to ale nestačilo a prohrál 4:8.

SOKOLI vystoupili do zápasu výrazně lépe, než jejich favorizovaný soupeř. Aktivitu přetavili v páté minutě zápasu v gól, trefil se kapitán Pakosta. Aktivní hra od “A” týmu pokračovala, další šance ale nedokázali hráči Pardubic využít, role se tedy ujal soupeř. Postupně se trefili Beneš, Kolísko a Krejsa a hosté, i přes herní převahu SOKOLŮ v této třetině, odcházeli do šaten při vedení 3:1.

Druhá třetina pokračovala podobně jako ta první. Domácí hráli s hosty naprosto vyrovnaný zápas, šance byly na obou stranách, zůstávaly ale nevyužité. Jediná branka padla téměř přesně v polovině zápasu, bohužel pro SOKOLY byla ale do branky Martina Haleše, který inkasoval počtvrté v zápase, nyní z hole Matěje Havlase.

Také třetí třetina pokračovala v podobném obrazu hry. Ve 49. minutě se trefil Jan Savický a dal SOKOLŮM naději. Po této brance se “A” tým hnal za vyrovnáním, šance které si ale vytvořil se nepodařilo využívat a také proto poté přišla fatální minuta pro vývoj zápasu. Během 51 vteřin se hráči Tatranu trefili dvakrát a odskočili do vedení o čtyři branky. Po těchto brankách ale přišlo znovu snížení, skórovali Kučera s Velcem a minutu před konce byli SOKOLI znovu na dosah. V poslední minutě ale vyrovnání nepřišlo. Přišly totiž ještě dvě branky hostů, které upravovaly skóre na finálních 4:8. SOKOLŮM se tedy vsup do nového roku výsledkově nepovedl, další šanci na zisk bodů budou mít již v pátek v Ostravě.

Livesport Superliga, 20. Kolo:

SOKOLI Pardubice – Tatran Střešovice 4:8 (1:3,0:1,3:4)

Branky Pardubic: 04:09 Přemek Pakosta, 48:16 Jan Savický, 56:26 Lukáš Kučera, 59:02 Matyáš Velc

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus - Kaluža, Petr, Pakosta, Kohoutek, Nezval, Kučera, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček, Černý