SOKOLI nedokázali udržet nadějný náskok. Utkání na Dašické nakonec ovládla Bohemka

Pardubický tým má za sebou další vystoupení v nejvyšší florbalové soutěži. Tentokrát se v rámci 10. kola Superligy florbalu předvedli proti Bohemce. I přes skvělý úvod nakonec v divoké přestřelce neberou ani bod. Utkání, které sledovalo více jak 250 diváků se ale muselo líbit.

Bohemka, jako by v úvodu utkání snad ani nebyla na hřišti, ale ještě na cestě z Prahy. Rychlá a agresivní hra v úvodu utkání dělala našemu soupeři velké potíže. Pardubice byly všude dříve, držely míček a každou ze svých vyložených šancí dokázaly proměnit. První část úvodní třetiny vyznívala jasně pro domácí a fanoušci věřili, že dnes jsou tři body v kapse. Však na konci 12 minuty bylo skóre 4:0 pro domácí. To ale nebylo během první třetiny vše. Po zbytečných faulech přišlo výrazné snížení. Klokani obě přesilovky využili a tím se opět vrátili do zápasu.

Druhá třetina nabídla hororový průběh. Soupeř dokázal totiž během deseti minut otočit skóre ve svůj prospěch. Velkou zásluhu na tom měli především skvěle hrající Jakub Šárka a Daniel Cabejšek. Příznivci pardubického týmu nemohli věřit vlastním očím, že tak skvěle rozehraný zápas dokázali domácí během pár minut ztratit. Na konci druhé třetiny svítilo na světelné tabuli nepříznivé skóre 4:5.

Poslední třetina začala ze strany Pardubic povedeně, už v sedmé vteřině vyrovnal Radek Formánek. To by ale na hřišti nesměl být Cabejšek, který dvěma rychlými zásahy strhnul vedení opět na stranu Bohemky. Poslední třetina nabídla opravdu divokou přestřelku. Přemek Pakosta, který si v zápase připsal 3+2 sice dokázal opět snížit na rozdíl jediného gólu, ale další chyby znamenaly další odskočení soupeře. Posledních pár minut utkání jasně patřilo hostům, kteří si tak odvezli všechny tři body za vítězství 14:8.