SOKOLI nestačili na aktuálního lídra soutěže. V Mladé Boleslavi prohráli 3:8

SOKOLI nedokázali bodovat v pátém kole Superligy florbalu. V sobotu večer se představili na palubovce Mladé Boleslavi. Aktuální lídr soutěže však nedopustil žádné překvapení a své vysoké postavení v tabulce si tak pohlídal.

Na začátku duelu zachytili tempo hry mnohem lépe SOKOLI, kteří díky gólu Lukáše Prixe vedli už ve třetí minutě utkání. Bolka si však vytvářela postupným útokem řadu šancí a ty dokázala také potrestat. Nejprve otočila skóre v přesilové hře a poté zařídila výraznější vedení při vlastním oslabení. Ve druhé třetině Mladá Boleslav dokázala opět výrazně odskočit a náročná práce Pardubic pokračovala. Pardubice v oslabené sestavě tvořily chyby a silný soupeř je opět trestal. Ani po druhé přestávce se hosté neprobrali z útlumu a po konci utkání svítilo na výsledkové tabuli skóre 8:3. Dvěma zásahy se za hosty blýskl Lukáš Prix. Třetí pardubický úspěch zaznamenal Ivo Teichman. Velmi výraznou roli v utkání hrála oslabená sestava Sokolů, kteří přijeli na zápas bez šesti hráčů základní sestavy.