SOKOLI odchází z televizního utkání bez bodů

První letošní televizní utkání pro SOKOLI nedopadlo podle představ. Na půdě Liberce prohráli 4:8 a další body do tabulky si tak nepřipsali.

Začátek utkání nabídl velmi atraktivní podívanou, šance na obou stranách ale pochytali bezchybní brankáři. Skóre se poprvé měnilo v sedmé minutě, Velc s Pakostou hezky sehráli situaci a první zmíněný bezchybně zakončoval. Vedení pro “A” tým vydrželo deset minut, Valeš s pomocí teče obránce srovnával. Aktivní nerozkouskovaná hra první třetiny pokračovala, branky už ale nepadly a do šaten se šlo za stavu 1:1.

Úvod druhé třetiny “A” týmu hrubě nevyšel. Během minuty inkasovali SOKOLI dvě branky a soupeř odskočil do dvoubrankového vedení. Na výraznější drama čekali diváci až ke konci třetiny. Týmy se střídaly ve střílení branek, trefili se postupně Stránský, Šmíd, Wiener a Rusin a skóre bylo 5:3.

Ve třetí třetině si již domácí hlídali své vedení, moc neriskovali a nepouštěli “A” tým do šancí. Hned po 73 vteřinách třetí třetiny zvyšoval na 6:3 Valeš, na jehož branku o čtyři minuty později navázal Stránský. Alespoň snížit se povedlo Patriku Petrovi, SOKOLI poté sáhli ke hře bez brankáře, při které v poslední vteřině inkasovali a z Liberce odjíždějí s výsledkem 4:8.

Livesport Superliga, 10. kolo:

FBC Liberec – SOKOLI Pardubice 8:4 (1:1,4:2,3:1)

Branky Pardubic: 06:36 Matyáš Velc, 37:46 Adam Šmíd, 39:47 Vojtěch Rusin, 51:54 Patrik Petr

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Aubus – Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Rusin, Smola, Žáček