Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI odjeli z České Lípy s prázdnou

Důležitý souboj dvou tradičně vyrovnaných týmů nabídl zápas 8. kola Livesport Superligy. Před výbornou českolipskou kulisou SOKOLI neobstáli a tři body zůstaly na severu Čech.

V první třetině, ve které diváci viděli mnoho šancí, ale málo gólů, byl jasně aktivnějším tým domácích. Všechny šance České Lípy ale končily na jistotě v pardubické brance, brankáři Halešovi. Toho poprvé překonal až v 19. minutě Albert Kouba, na kterého navázal 4 vteřiny před koncem povedenou střelou Ondřej Kopič. SOKOLI v první dvacetiminutovce prověřili domácího brankáře Dvořáka pouze třikrát, ten si se všemi pokusy poradil, do šaten se tedy šlo za stavu 2:0.

Také ve druhé třetině pokračovali domácí v dobrém aktivním výkonu, za který byli postupně odměňováni. Na 3:0 zvyšoval aktuálně nejlepší střelec celé Livesport Superligy Jan Peška, na kterého v přesilové hře navázal Daniel Štěrba a rozdíl ve skóre byl již čtyřbrankový. SOKOLI si vypracovali své šance, ty ale končily na výborném Dvořákovi v brance, nebo na brankové konstrukci, což znamenalo, že ani ve druhé třetině se pardubičtí hráči neprosadili.

Hned na začátku třetí třetiny byla SOKOLŮM nabídnuta přesilová hra, kterou bleskově využili, brankový účet SOKOLŮ otevřel Adam Šmíd a vykřesal jiskru naděje. V polovině poslední části zápasu se prosadil Martin Zozulák a pardubický tým už se dostával na dostřel. Branka Zozuláka ale byla poslední z hokejek pardubických hráčů. Českolipští hráči po této brance znovu začali diktovat tempo hry a svého pardubického soupeře již k ničemu nepustili. Po brance Pešky sáhli SOKOLI ke hře bez brankáře, která se jim ale vůbec nepovedla, během ní totiž Česká Lípa navýšila svůj náskok o tři branky a vyhrála konečným poměrem 8:2.