Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI padli v Mladé Boleslavi

Utkání s úřadujícím mistrem z Mladé Boleslavi se SOKOLŮM nepovedlo. Z Mladé Boleslavi si odváží prohru 1:6.

Utkání začalo velmi zostra. Hned v první minutě si týmy vyměnily velké brankové příležitosti, jak pardubický Haleš, tak domácí Týc ale byli při svých prvních zákrocích úspěšní, skóre se tedy nemělo. To ale neplatilo u situace ze sedmé minuty, velký favorit zápasu z Mladé Boleslavi poprvé udeřil, trefil se Šebek. Hned minutu po brance Šebka byl vyloučen Jan Nezval a přesilovou hru domácích nekompromisně trestal Patrik Suchánek. Hned o čtyři minuty bylo pro SOKOLY ještě hůře, povedený výhoz Týce se podařilo zužitkovat Tokošovi a domácí vedli již o tři branky. Tomu tak ale před pauzou nezůstalo, 27 vteřin před koncem první třetiny rychlé rozehrávky standartní situace využil Marek Ďopan, který snižoval na 3:1.

Ve druhé třetině pokračovala především aktivita domácích a vyčkávání SOKOLŮ na rychlé brejkové situace. Ty ale pardubičtí hráči neřešili dobře a proto navýšil skóre druhou brankou v zápase Daniel Šebek. Hned půl minuty po této brance měli SOKOLI výbornou příležitost na snížení, trestné střílení ale nevyužil Martin Zozulák. Více už se v druhé třetině nedělo, týmy odešly do šaten při vedení domácích 4:1.

Pardubičtí hráči až do třetí třetiny drželi nadějný výsledek pro bodový zisk na půdě favorita. Tuto naději drželi až do 57. minuty, ve které se svěřenci Ladislava Štancla rozhodli pro risk při hře, který se jim ale vůbec nevyplatil. Domácí pečetili zisk tří bodů ještě dvěma brankami, což znamenalo konečný výsledek 6:1. Další možnost pro zisk bodů do ligové tabulky budou mít SOKOLI již v neděli v domácím zápase s pražským Chodovem.

Livesport superliga, 12. kolo:

Předvýběr.CZ Florbal MB – SOKOLI Pardubice 6:1 (3:1,1:0,2:0)

Branka Pardubic: 19:33 Marek Ďopan

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark – Burian, Nezval, Křinka, Zozulák, Šmíd, Ďopan, Slabý, Kučera, Teichman, Žáček, Viterna, Kaluža, Sákra, Kohoutek, Černý, Machatý, Klein

Komentář trenéra SOKOLŮ Ladislava Štancla a nejlepšího hráče utkání Ivo Teichmana: