SOKOLI porazili Hattrick Brno 6:5 po prodloužení

Soustředěný výkon předvedli SOKOLI v zápase proti brněnskému Hattricku. Tři body ztratili až v závěru utkání při hře 5 proti 6, v prodloužení ale rozhodl Savický a “A” tým si připsal šestou výhru v sezóně.

Od začátku utkání bylo jasné, že si jsou oba týmy vědomy důležitosti tohoto zápasu. Kostky před zápasem byly vrženy jasně, kdo zvítězí, posune se na 11. příčku. SOKOLI hráli od začátku utkání více na balónu, ale branky nepadaly. První a poslední branka první třetiny přišla ve třinácté minutě, kdy vypálil Petržela a šikovnou tečí usměrnil míček za Kuhnovy záda mladíček v pardubické sestavě Lukáš Kučera.

Ve druhé části SOKOLI přestříleli soupeře poměrem 8:3, ale největší problém zápasu, produktivita, se ukazoval v plné kráse. “A” tým se často objevoval ve vyložených šancích, ale střely končily mimo branku, na skvělém Kuhnovi či na tyčkách. Dlouhodobý problém v přesilových hrách se nelepšil ani v utkání proti nejvylučovanějšímu týmu Livesport Superligy, domácí dokonce nevyužili 62 vteřin dlouhou početní výhodu pěti proti třem. Již při hře v plném počtu na rozdíl dvou branek dokázali SOKOLI odskočit díky brance Savického. O necelé dvě minuty později ale Hattrick snížil na 2:1 brankou Hronka.

Utkání se změnilo ve třetí části. Do té doby defenzivně vedený zápas změnilo otevření hry hostů, kteří stáhli hru na dvě formace a hnali se za vyrovnáním. Z více ofenzivně laděné třetí třetiny však těžili spíše domácí. Díky dvěma slepeným gólům Pakosty a Teichmana odskočili soupeři již na rozdíl třech branek. Hosté neskládali zbraně a utkání znovu zdramatizovali. Hned po sedmi sekundách po brance Teichmana snižoval znovu Hronek a branku již na 4:3 vstřelil Fuchs. Po necelých 30 vteřinách po snížení ale přišla chyba v obraně hostů a tuto vyloženou šanci již SOKOLI neodmítli, Teichman zvyšoval znovu na dvoubrankový rozdíl. Vše směřovalo k poklidnému vítězství za tři body pro domácí. Hattrick však odvolal brankáře a dvojice Ondráček-Nagy se postarala o vyrovnání. První zmiňovaný nejprve nahrával a poté sám vstřelil vyrovnávací branku a šlo se do prodloužení.

Již v první minutě hry tři na tři byla “A” týmu poskytnuta přesilová hra a lepší čas na prolomení smůly v početních výhodách si hráči vybrat nemohli. Pakosta si dvakrát vyměnil balónek se Savickým a třetí nahrávka po této ose byla již gólová, když Savický vystřelil přesně pod břevno a bonusový bod přisoudil Pardubicím.

Livesport Superliga, 24. kolo:

SOKOLI Pardubice - FBŠ Hummel Hattrick Brno 6:5p (1:0,1:1,3:4;1:0)

Branky Pardubic: 13:31 Lukáš Kučera, 28:10 Jan Savický, 41:54 Přemek Pakosta, 42:38 Ivo Teichman, 46:33 Ivo Teichman, 62:16 Jan Savický

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Oubrecht, Kaluža, Kučera, Teichman, Slabý, Pakosta, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Rusin, Kohoutek, Smola, Žáček, Černý, Formánek