SOKOLI před play down nestačili na Tatran

SOKOLI Pardubice uzavřeli včerejším utkáním základní část nejvyšší soutěže. Ve 26. kole Superligy florbalu přivítali doma Tatran Střešovice. Duel, který sledovalo více jak 300 diváků, ovládl Tatran, který si výhrou 5:2 zajistil účast v play off.

Na začátku zápasu šli SOKOLI dvakrát do čtyř. První oslabení však svěřenci Ladislava Štancla zvládli, to druhé na začátku páté minuty nikoliv. Jako první se tak mezi střelce zapsal tatranský Meliš, kterého následoval také Pánek. Do první přestávky se šlo za stavu 0:2.

Druhá třetina nabídla celkem tři branky. Za hosty se trefil Havlas a Brautferger, za domácí tým skóroval Lukáš Prix.

Závěrečné třetina přinesla zvýšenou aktivitu domácích, kteří zaslouženě snížili. Pětiminutovou přesilovku využil přesným zásahem Ivo Teichman. Poslední slovo měl ale bohužel Tatran, když se v závěrečné minutě trefil Kolísko. Střešovice na Dašické zvítězily 5:2 a zajistily si tak postup do čtvrtfinále.

SOKOLI se v Superlize umístili na 14. místě tabulky a v play down narazí na nováčka Black Angels. Začínat se bude 7. a 8. března v Praze, o týden později se zápasy přesunou na Dašickou.

Hodnocení trenéra Ladislava Štancla:

„Pro nás to byla opravdu dobrá prověrka před play down, kde budou všechny týmy hrát o vše tak, jako dnes Tatran, kterému gratulujeme k postupu do play off. Začíná nová soutěž, vše ostatní je už minulost.“