SOKOLI prodloužili barážovou sérii

“A” tým jel do Brna odvracet konec série a to se mu povedlo. Zvládl ale pouze jeden krok ze tří, série bude pokračovat příští víkend v Pardubicích.

Hororový začátek měl pro SOKOLY sobotní zápas. Hned po úvodním buly, čtyři vteřiny po začátku zápasu, se obranou prodral Michal Valachovič a překonal nepozorného Haleše. “A” tým ale tento počáteční šok nezlomil a o dvě minut později srovnával Martin Zozulák. První třetina byla bezpochyby pro divácké oko velice atraktivní. V osmé minutě této části zápasu vrátil Buldokům vedení Surkoš, na něj navázal Přemek Pakosta a oba týmy se rozešly do šaten za smírného stavu 2:2.

Druhá třetina se již hrála opatrněji. Stejně jako v prvním zápase této série SOKOLI doplatili i v sobotu na jednu nepovedenou minutu, která je stála zápas. Nyní byl oným osudným momentem přelom 28. a 29. minuty, v rozmezí 37 vteřin se trefili Žižka s Valachovičem a Bulldogs “A” týmu odskočili na rozdíl dvou branek. Tento náskok už se SOKOLŮM stáhnout nepodařilo. V průběhu třetí třetiny snižoval pouze Lukáš Kučera a tak byl stav série po dvou zápasech 2-0 pro Bulldogs.

Naprosto odlišně než sobotní zápas začal třetí zápas série, ve kterém již SOKOLI přímo odvraceli sestup. Začali velice aktivně a to se také hned vyplatilo. Po třiceti vteřinách zápasu získal Prix míček na mantinelu, posunul na volného Pakostu a ten se nemýlil. Branka vlila SOKOLŮM krev do žil, bylo jich plné hřiště a vypracovávali si šanci za šancí. Všechny ale končily na perfektním Haltmarovi v brance Bulldoků. Skóre se tedy neměnilo až do samého závěru první třetiny. V čase 19:59 totiž obraně domácích pláchl Ivo Teichman a zvýšil náskok SOKOLŮ.

Bulldogs měli spoustu šancí, všechny ale končily na bezchybném Denemarkovi. Nyní nejspíš čtenáři zbystří, v brance SOKOLŮ se totiž po dlouhých patnácti zápasech neobjevil Martin Haleš, nahradil ho právě mladý Denemark a se svou šancí se popasoval fantasticky. Poprvé ho překonal Lukáš Mráz, který snižoval na 1:2 ve 26. minutě. Ve druhé třetině poté diváci v Brně viděli klasický obraz zápasů této série, ve kterých jsou SOKOLI opticky aktivnějším týmem, ale obrana Bulldogs je nepouští do šancí a pokud šance přijde, končí na skvělém Haltmarovi. Gólová radost přišla znovu až v průběhu třetí třetiny, dvakrát se trefil Ivo Teichman a dovršil hattrick v tomto zápase.

Po třetí brance kanonýra s číslem 21 na zádech a celkově čtvrté z hole “A” týmu se čtyři minuty před koncem zápasu Buldoci vydali k obléhání branky Denemarka při hře bez brankáře. Tlak se jim povedlo zužitkovat pouze jednou, což znamená že se série vrací do Pardubic za stavu 2-1 pro Brno.

Baráž o Livesport Superligu:

1. Zápas:

Bulldogs Brno - SOKOLI Pardubice 4:3 (2:2,2:0,0:1)

Branky Pardubic: 02:19 Martin Zozulák, 13:47 Přemek Pakosta, 48:47 Lukáš Kučera

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý

2. zápas:

Bulldogs Brno - SOKOLI Pardubice 2:4 (0:2,1:0,1:2)

Branky Pardubic: 00:30 Přemek Pakosta, 19:59 Ivo Teichman, 44:58 Ivo Teichman, 55:56 Ivo Teichman

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Nezval, Slabý, Šmíd, Prix, Křinka, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý