Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI prohráli před 1450 diváky duel se Spartou

První domácí utkání nevyšlo Sokolům podle představ. V hokejové enteria aréně prohráli se Spartou vysoko 4:11.

Výsledek první třetiny určil ráz celého utkání. SOKOLI nezachytili start zápasu a již ve třetí minutě prohrávali 0:1 po gólu Fišery. V 7. minutě byl vyloučen kapitán Pardubic Prix a nabídnutou početní výhodou neměli hráči Sparty problém. Na 0:2 zvyšoval fantom Jiří Curney. V 11. minutě bylo z pohledu Pardubic ještě hůř. Marvánek dostal balónek na polovině hřiště a od levého mantinelu prostřelil Haleše na zadní tyč – 0:3. Sparta byla v první dvacetiminutovce jasně lepší a odměnou ji byla další přesilová hra. Tu v čase ve 14:28 proměnil Košir, který tak zvýšil již na 0:4. Po necelé minutě to vypadalo se SOKOLY ještě hůře. Juha využil skvělé přihrávky Fišery a z hranice brankoviště zvýšil na 0:5. Dvě minuty před koncem periody korigoval stav utkání na 1:5 pardubický Škoda, který tak zaznamenal první ligový gól v sokolském dresu.

Start druhé třetiny naopak vyšel lépe perníkářům. Na 2:5 snižoval Petr Křinka. Následně ale přidávali branky hráči Sparty. Ti během šesti minut vstřelili do sítě Haleše další tři góly a ve 33. minutě to tak bylo 2:8. Do konce periody se oba týmy prosadily ještě jednou a tak se šlo do kabin za stavu 3:9.

I třetí třetinu ovládli hráči pražské Sparty. Ve 45. minutě vstřelil gól skvěle hrající Bohuslávek. Na branku Bohuslávka reagoval ještě nejlepší hráč Pardubic v tomto utkání Petr Křinka, avšak to bylo z pohledu pardubických již vše. Na konečných 4:11 upravil Mikuláš Krbec.

Livesport Superliga, 2. kolo

SOKOLI Pardubice – ACEMA Sparta Praha 4:11 (1:5, 2:4, 1:2)

Branky Pardubic: 18:02 Škoda (Nezval), 23:53 Křinka (Drba), 37:38 Drba (Polis), 45:25 Křinka (Polis)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Šimák, Hurt, Pakosta, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Ďopan, Černý, Kaluža, Machatý