Související zápas

SOKOLI Pardubice

SOKOLI prohráli před 410 diváky s FbŠ Bohemians

Mužský celek se v rámci 7. kola Livesport Superligy představil na domácím hřišti proti celku Bohemians. V duelu, ve kterém padlo celkem 16 branek, zvítězili hosté 11:5.

Ještě před startem samotného duelu ocenil klub dva své bývalé hráče - Jakuba Buriana a Ivo Teichmana, kteří převzali z rukou předsedy oddílu zarámované dresy, výroční cenu za odvedenou práci klubu a doživotní permanentku na utkání pardubických Sokolů.

Na první gól v úvodní třetině nečekala naplněná sportovní hala Dašická dlouho. Již po 76 vteřinách otevřel skóre zápasu hostující Šebek. Na první branku Bohemians skvěle zareagoval Pakosta, který střelou ze středu hřiště prostřelil Mücka - 1:1. V čase 6:13 ale vrátil vedení klokanům Řehoř. O třináct vteřin později to bylo již 1:3, prosadil se Patrák. Bohemians pokračovali v aktivní hře a odměnou jim byla další branka, z předbrankového prostoru se prosadil Zezulka - 1:4. To ale nenechalo chladným Milana Bínu, který využil skvělé přihrávky Kaluži a od mantinelu snížil na 2:4. O necelou minutu později snížil na 3:4 pardubický Polis, který využil přečíslení a skvěle zamířil na zadní tyč. Do konce periody se již nic zásadního nestalo a tak se šlo do šaten za stavu 3:4.

Na další branku si museli diváci počkat až do 33. minuty, to Petrák asistoval na branku Tomáše Kvasnici, nejlepšího hráče hostujících týmu. I přes střeleckou převahu hostí dokázal všechny ostatní střely Denemark zneškodnit a držet tak stav 3:5 i do startu třetí třetiny.

V té jako první opět udeřili Bohemians. Trnka využil nedůrazu před pardubickou svatyní a upravil na 3:6. V dalším střídání se ale opět přihlásil o slovo Polis, který svým druhým gólem v zápase snížil na 4:6. Pardubičtí se hnali za vyrovnání a mačkali Bohemians. V čase 43:30 sice vstřelili gól, ten však byl ale po úspěšné trenérské výzvě neuznán. Z následně rozehrávky z poloviny hřiště prostřelil Karel Petrák Denemarka a zvýšil na 4:7. Ve 48. minutě byl vyloučen Jaroslav Petrák a SOKOLI měli možnost s utkáním ještě něco udělat. Nabídnutou přesilovou hrou bohužel pohrdli a tak 40 vteřin po skončení početní výhody inkasovali z hole Gajdoše. O 38 vteřinách bylo ještě hůř - na 4:9 navýšil Kvasnica. V 53. minutě přidal desátou branku FbŠ Malič, který dal definitivně zajistil klid pražanům. Ve zbytku zápasu přidaly oba tým ještě jeden gól a tak skončilo utkání mezi SOKOLI Pardubice a FbŠ Bohemians 5:11.

Livesport Superliga, 7. kolo

SOKOLI Pardubice – FbŠ Bohemians 5:11 (3:4, 0:1, 2:6)

Branky Pardubic: 2:29 Pakosta (Žáček), 9:16 Bína (Kaluža), 10:11 Polis, 41:07 Polis (Zajíček), 54:03 Pakosta (Žáček)

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš – Polis, Hurt, Pakosta, Nezval, Žáček, Klein, Prix, Křinka, Škoda, Zajíček, Drba, Smola, Černý, Kaluža, Šimák, Ďopan, Bína