SOKOLI prohráli první utkání baráže

“A” tým v prvním zápase baráže neudržel vedení, které si vypracoval a první bod v sérii putuje do Brna.

Do utkání vstoupili mnohem lépe domácí SOKOLI. Znovu se projevila největší zbraň pardubického týmu v poslední době. “A” týmu byly nabídnuty dvě přesilové hry, které obě využil a ve dvanácté minutě vedl již 2:0. Bulldogs odpověděli díky brance jejich nejlepšího střelce Adama Konečného, jednobrankový rozdíl ale trval pouze minutu, poté zvyšoval Martin Zozulák. Po brance kanonýra Zozuláka ale přišla dvouminutovka brněnského kapitána. Miroslav Kladivo dvěma brankami srovnával před koncem první třetiny na 3:3.

Další početní výhodu dostali k dispozici na začátku druhé dvacetiminutovky, ta ale nebyla využita a pokračovalo se za vyrovnaného stavu. Momentem, který by SOKOLI nejradši vrátili zpět, byl rozhodně přelom 33. a 34. minuty. Tam totiž přišlo 17 vteřin, ve kterých zazářil hostující Josef Žižka, který dvakrát překonal Martina Haleše a hosté díky tomu šli do trháku.

Bulldoci pokračovali v bezchybném výkonu v obraně a efektivním výkonu v útoku i ve třetí třetině a SOKOLI si proti tomu nevěděli rady. V úvodu poslední části zápasu si Bulldogs  vypracovali ještě větší náskok ve svůj prospěch. Mráz s Peškem se trefili v rozmezí necelých dvou minut a náskok Bulldoků se zdál již nedostihnutelným. K remíze se SOKOLI nejvíce přiblížili po polovině třetí třetiny. Na branku Žáčka navázal Adam Šmíd a rozdíl ve skóre byl dvoubrankový. Před koncem utkání se SOKOLI rozhodli pro risk při hře bez brankáře, ten nevyšel. Bulldogs se podařilo skórovat ještě jednou a potvrdili tím své vítězství.

SOKOLI tedy důležité první utkání série nezvládli, prohrávají 0:1 v sérii a do Brna pojedou s vědomím, že v Brně pro prodloužení série musejí minimálně jednou zvítězit.

Baráž o Livesport Superligu, 1. zápas:

SOKOLI Pardubice – Bulldogs Brno 5:8 (3:3,0:2,2:3)

Branky Pardubic: 04:54 Adam Šmíd, 11:38 Přemek Pakosta, 16:36 Martin Zozulák, 47:25 David Žáček, 51:54 Adam Šmíd

Sestava SOKOLŮ: Haleš, Denemark - Kaluža, Petr, Pakosta, Zozulák, Kučera, Teichman, Slabý, Kohoutek, Teichman, Klein, Šmíd, Prix, Savický, Petržela, Burian, Smola, Žáček, Černý