SOKOLI prohráli s FbŠ Bohemians

Utkání dvou ofenzivně hrajících týmů, SOKOLŮ a Bohemians, přineslo překvapení v podobě pouze šesti vstřelených branek. Tento zápas vyhráli domácí Bohemians poměrem 4:2 a získali tři body do tabulky Livesport Superligy.

Po posledním vzájemném utkání obou soupeřů, ve kterém padlo 21 branek čekali diváci v hale na Vinohradech asi větší ofenzivní podívanou, než kterou zápas nabídl. V úvodní třetině viděli fanoušci pouhý jeden gól, tím byla v 19. minutě střela z hokejky Filipa Formana na zadní tyč. Do šaten se šlo za stavu 1:0.

Začátek druhé třetiny nabídl alespoň nádech ofenzivního florbalu. Po dvou minutách zvyšovali Klokani své vedení, brankáře Denemarka, který poprvé v letošní sezóně dostal šanci v pardubické brance, překonal mladík Karel Petrák. Tři minuty trvalo SOKOLŮM odpovědět na branku Petráka, hezkou kombinaci zakončil brankou Teichman. Kromě dvou vyloučení nabídla druhá třetina ještě jednu branku, tou byla přesilovková branka Filipa Formana na 3:1.

Druhou přesilovkou branku vstřelili domácí ve třetí třetině, skvělou kombinaci zakončoval druhým gólem v utkání Karel Petrák, asistenci si připsal Forman, který se podílel na všech brankách Bohemians. SOKOLI i po čtvrté brance pokračovali v kvalitním výkonu a podařilo se jim snížit. Skvělou nahrávkou našel Teichman Smolu a skóre bylo 4:2. Bohužel další branky se již “A” týmu přidat nepodařilo, i přes dobrý výkon tedy odjíždí z Prahy bez bodu, doplatil na nevyužívání šancí a prohrál 4:2.

Livesport Superliga, 6. kolo:

Fbš Bohemians – SOKOLI Pardubice 4:2 (1:0,2:1,1:1)

Branky Pardubic: 25:10 Ivo Teichman, 55:55 Michael Smola

Sestava SOKOLŮ: Denemark, Haleš - Petr, Pakosta, Kohoutek, Kučera, Teichman, Slabý, Klein, Velc, Šmíd, Prix, Křinka, Petržela, Rusin, Smola, Žáček

Ohlasy nejlepšího hráče Pardubic Ivo Teichmana a trenéra Martin Zozuláka (čas 0:59)