SOKOLI prohráli s nováčkem z Karlových Varů

Mužský A tým nevkročil do nového ročníku Livesport Superligy pravou nohou. S nováčkem z Karlových Varů prohrál 3:4.

Vstup do utkání měli SOKOLI dobrý. Kontrolovali hru, měli územní převahu a vytvářeli si i slibné brankové příležitosti, bohužel žádná z nabízených možností se neujala. A tak přišel trest v podobě branky karlovarských. Ivan Tomčo získal míček a vybídl Petra Tormu, který vstřelil první karlovarský gól v nejvyšší soutěži. Obraz hry se po této brance nezměnil. SOKOLI stále měli balónek více na svých holích, avšak efektivita střelby byla žalostná. A tak patnáct vteřin před koncem třetiny znovu udeřily Karlovy Vary - z totožného místa jako Torma vstřelil druhou branku utkání Klápa.

Druhá třetina přinesla poněkud vyrovnanější partii. Tentokrát to byli ale pardubičtí, kteří se mohli dvakrát radovat. Nejprve dvě minuty před koncem periody využil přihrávku od Martina Zozuláka střelec Adam Šmíd. Devět vteřin před koncem periody vstřelil druhou branku SOKOLŮ Lukáš Kučera. Této situaci předcházela trenérská výzva karlovarské lavičky. Záběr z videopřenosu však nebyl průkazný a tak se šlo do šaten za stavu 2:2.

Kdo by tipoval, že třetí třetina začne opatrně, tak ten mýlil. Hned po 24 vteřinách využili mezery v pardubické obraně Hurt se Zavadilem a druhý jmenovaný vrátil karlovarským vedení. To však nenechalo chladným Martina Zozuláka, který po necelé minutě a půl znovu srovnal stav utkání, když od levého mantinelu prostřelil na přední tyč nejlepšího hráče domácích Daniela Varádiho. Rozhodující moment zápasu přišel pět a půl minuty před koncem. Michal Klápa vstřelil branku z hranice malého brankoviště a vrátil vedení zpět na karlovarskou stranu. I tento moment však museli zkontrolovat rozhodčí za pomocí videa. Ti však ze záběrů rozpoznali, že branka byla vstřelena v souladu s pravidly a hostující hráč nestál před vstřelením branky v malém brankovišti. SOKOLI tak navíc dostali ještě dvouminutový trest za zdržování hry. Následné oslabení však Pardubice zvládli s bravurou a mohl tak přijít závěrečný tlak. Ten ještě umocnily dvě vyloučení Karlových Varů za držení a špatné střídání. SOKOLI bohužel více než 80 vteřin trvající přesilovku pět na tři nevyužili a mohlo být ještě hůř. Pětadvacet vteřin před koncem zápasu zahrál vysokou holí Adam Šmíd a karlovarští jeli nájezd. Ten však zkušeně chytil dobře chytající Haleš. V posledních vteřinách ještě netrefil prázdnou branku Varádiho Přemek Pakosta a tak SOKOLI odjíždí z Karlových Varů bez bodu.

FB Hurrican Karlovy Vary vs. SOKOLI Pardubice 4:3 (2:0, 0:2, 2:1)

branky Pardubic: 37:42 Šmíd (Zozulák), 39:51 Kučera, 41:51 Zozulák (Šmíd)

sestava Pardubic: Haleš, Denemark - Burian, Prix, Zozulák, Pakosta, Šmíd, Ďopan, Nezval, Kučera, Žáček, Teichman, Kaluža, Slabý, Klein, Sákra, Křinka, Viterna, Kohoutek

Další utkání čeká SOKOLI již o nadcházejícím víkendu. V sobotu se v enteria aréně střetne s ACEMA Sparta Praha, o den později zajíždí na hřiště FBC Liberec.